Të gjitha lajmet

YLLI STATS

Zekiqi e Bunjaku yjet e Yllit në 2019/20

TOPSPORTI / A.P

Zekiqi e Bunjaku yjet e Yllit në 2019/20

19 April, 2020 @20:48

Në stinorin e anuluar në Superligë, Samir Zekiqi dhe Valon Bunjaku luajtën rolin kryesor në suksesin e Yllit. Ylli arriti finalen e Kupës së Kosovës në basketboll, duke fituar medaljen e argjendtë, ndërsa stinorin e ndërprerë e kreu në pozitë të tretë.

Samir Zekiqi ishte koshashënuesi më i mirë te skuadra nga Suhareka me 469 pikë në 12 ndeshje dhe mesatare prej 19.5 pikë për ndeshje, kurse Valon Bunjaku e përfundoi stinorin me 394 pikë në 24 ndeshje, me mesatare prej 16.4 pikë për ndeshje.

Në pozitën e tretë gjendet Jameel McKay me 279 pikë në 22 ndeshje.

Ylli e pëfundoi stinorin në pozitën e tretë.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e koshashënuesve të skuadrës së Yllit për stinorin 2019/20.TË GJITHË KOSHASHËNUESIT E YLLIT 2019/20 NË SUPERLIGË:

1.Samir Zekiqi 469 pikë 24 ndeshje
2.Valon Bunjaku 394 pikë 24 ndeshje
3.Jameel McKay 279 pikë 22 ndeshje
4.Alante Fenner 169 pikë 14 ndeshje
5.Altin Morina 146 pikë 16 ndeshje
6.Rilind Krasniqi 141 pikë 23 ndeshje
7.Egzon Kuqi 92 pikë 21 ndeshje
8.Terrell Everett 85 pikë 14 ndeshje
9.Devonte Brown 81 pikë 8 ndeshje
10.Anthony Adger 77 pikë 5 ndeshje
11.Arbër Berisha 76 pikë 8 ndeshje
12.Arben Camaj 49 pikë 12 ndeshje
13.Drilon Shala 26 pikë 14 ndeshje
14.Mike Thorne 16 pikë 2 ndeshje
15.Vander Blue 14 pikë 1 ndeshje
16.Jalen Perry 6 pikë 1 ndeshje
17.Altin Shala 2 pikë 2 ndeshje
18.Getoar Arifaj 0 pikë 3 ndeshje
19.Gentrit Kicaj 0 pikë 2 ndeshje
20.Keith Fraizer 0 pikë 1 ndeshje

RAHOVECI STATS

Kapiteni në TOP 3 të kërcimeve te Rahoveci

TOPSPORTI/ A.P

19 April, 2020 @1:49

Në stinorin e anuluar Rahoveci në mënyrë ekipore ka rrëmbyer 934 kërcime në Superligë. Tre basketbollistë të Rahovecit arritën ta…

RAHOVECI STATS

Me 12 ndeshje bëhet asituesi më i mirë te Rahoveci

TOPSPORTI / A.P

18 April, 2020 @22:23

Amerikani i Rahovecit, Christian Bradford, ishte asistuesi më i mirë te Rahoveci në stinorin e anuluar 2019/20 në Superligë. Bradford…

RAHOVECI STATS

Koshashënuesit më të mirë te Rahoveci 2019/20

TOPSPORTI / A.P

18 April, 2020 @18:17

Tre basketbollistet e Rahovecit, arritën ta kalojnë shifrën e 200 pikëve në stinorin e anuluar 2019/20 në Superligë. Joshua McFolley,…

STORIES

Dardani n’TOP formë

17 April, 2020 @20:21

Basketbollisti më i mirë i Kosovës, Dardan Berisha, formën e tij po e mban mirë edhe në kohëra pandemie. …

PRISHTINA STATS

Alihodzic i vetmi te Prishtina me mbi 200 kërcime

TOPSPORTI / A.P

17 April, 2020 @17:05

Njëri ndër lojtarët më të mirë të Prishtinës, Fahro Alihodzic, ka qenë më i miri te Prishtina edhe sa i…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga