Të gjitha lajmet

FENERBAHÇE

Zyrtare: Kenan Sipahi rikthehet te Fenerbahçe

Zyrtare: Kenan Sipahi rikthehet te Fenerbahçe

5 August, 2020 @13:28

Basketbollisti me prejardhje kosovare, Kenan Sipahi, është rikthyer përsëri te skuadra e Fenerbahçes.

Kenani ishte larguar nga Fenerbahçe në vitin 2016. Ai së pari luajti te Karsiyaka, më pas te Besiktasi derisa së fundi ishte pjesë e Real Betisit, ku tregoi performanca mjaft të mira te skuadra spanjolle.

Kenan Sipahi në lidhje me transferimin e tij u shpreh:

Së pari jam shumë i lumtur që u ktheva këtu. Kur u largova për herë të parë isha shumë i pikëlluar, por tani jam shumë i emocionuar dhe pres me padurim fillimin e stinorit.

Kontrata e Kenanit do të jetë 1 vjeçare.

FENERBAHÇE

Fenerbahçe shton në skuadër shuterin amerikan

27 July, 2020 @18:26

Pas largimit të yjeve në skuadër, ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e zyrtarizoi përforcimin e gjashtë, para pak çastesh. Jarell Eddie…

EUROLEAGUE

Sloukas zyrtarizohet te gjigandi grek

24 July, 2020 @18:09

Ylli grek Kostas Sloukas, dje është ndarë nga skuadra e Fenerbahçes, derisa para pak çastesh është zyrtarizuar si lojtar…

EUROLEAGUE

Real Madridi e mban në skuadër legjendën

24 July, 2020 @13:31

Legjenda e Real Madridit, Felipe Reyes, ka nënshkruar kontratë e re me skuadrën. Kontrata e 40 vjeçarit është zgjatur për…

FERNERBAHÇE

Fenerbahçe ndahet edhe me Sloukasin

23 July, 2020 @20:43

Yjet e ish-kampionit të Euroleagues Fenerbahçes, po largohen një nga një. Para pak çastesh, Fenerbahce ka falenderuar për kontributin e…

KTHEHET NË VENDLINDJE

Alba Berlin shton në radhët e veta Maodo Lo

22 July, 2020 @16:41

Skuadra nga kryeqyteti gjerman Alba Berlin, ka nënshkruar një kontratë për sezonën e ardhshme me reprezentuesin gjerman Maodo Lo. 27…

Të gjitha lajmet nga Euroleague