Të gjitha lajmet

PEJA

Zyrtarizohet Hysenagolli

Endrit Hysenagolli (i pari nga e majta) duke pozuar me trofeun e fituar me Kamzën në Shqipëri/Kamza Basket

Zyrtarizohet Hysenagolli

25 June, 2013 @8:52

Skuadra kampione e Kosovës në basketboll, Peja, ka zyrtarizuar transferimin e basketbollistit shqiptar, Endrit Hysenagolli, nga Kamza, si lojtar i lirë. 

Pas njoftimit të dhënë në portalin tonë ditë më parë se Hysenagolli ka nënshkruar për Pejën, nuk ka vonuar shumë dhe skuadra nga Karagaçi ka zyrtarizuar transferimin e tij. 

Endrit Hysenagolli deri më tani ka qenë basketbollist i skuadrave shqiptare dhe Kosova do të jetë aventura e parë e tij jashtë vendit. Ai në Kosovë do të llogaritet si lojtar vendor, prej se FBK-ja ka mundësuar që çdo shqiptar të konsiderohet si jo i huaj në Superligën e basketbollit kosovar. 

Peja e ka fituar edhe një betejë me Sigal Prishtinën dhe Sigkos Bashkimin me transferimin e Hysenagollit, pasi që të trija këto ekipe kanë qenë të interesuara për atë. 

Ky është përforcimi i dytë i skuadrës kampione të Kosovës, pas Drilon Hajrizit, i cili kaloi në radhët e kampionit muaj më parë. 

CLIPP/BOS

Doc Rivers në Clippers

REUTERS

24 June, 2013 @12:04

Spekulimet që kanë zgjatur me muaj në Amerikë në lidhje me trajnerin Doc Rivers, më në fund përfunduan më marrëveshjen…

CC III

Clark te Sigal Prishtina

G Images

23 June, 2013 @12:05

Organizatori amerikan, Ceola Clark, është përforcimi i ri i Sigal Prishtinës për stinorin e ardhshëm 2013/14. Njoftimin e ka bërë…

HYSENAGOLLI

Kampioni te kampioni

22 June, 2013 @19:06

Kampionja e Kosovës në basketboll, Peja, ka arritur të nënshkruajë kontratë me basketbollistin shqiptar, Endrit Hysenagolli.  Qendra e kombëtares shqiptare,…

LEBRON

Më i miri i planetit!

REUTERS

21 June, 2013 @15:29

LeBron James që realizoi double-double në ndeshjen e shtatë vendimtare të finales, që ia solli Miami Heatit titullin e dytë…

MIREL JOSA

U rrezikuam një herë

8 April, 2019 @18:30

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Ferizajit sot ka thënë se ka qenë e…

FERIZAJI - PRISHTINA

Korenica-Thaqi vendosin, Prishtina si hije e liderit

Foto: prishtinafc.com

8 April, 2019 @17:56

Sulmuesi i Prishtinës Meriton Korenica është dalluar sot me lojën e mirë të tij, derisa ekipi i Mirel Josës ka…

LIRIA - FERONIKELI

Lideri sigurtë, Liria radhit humbjet

TOPSPORTI/Arkiv

8 April, 2019 @17:41

Ishte minuta e parë e ndeshjes kur Liria fitoi një goditje nga këndi. Topi arrin te Ilir Mustafa i cili…

EUROPEAN YOUTH SUMMER OLYMPIC FESTIVAL

Melos Nallbani në Baku 2019

8 April, 2019 @15:31

Tenisti i ri pejan, Melos Nallbani, do të përfaqësojë Kosovën në European Youth Summer Olympic Festival që mbahet në Baku…

EUROPIANI I FEMRAVE NËN 20

FBK publikon llogon e Euro U20 që mbahet në Prishtinë

Foto: FBK

8 April, 2019 @15:17

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) sot edhe zyrtarisht e ka publikuar logon zyrtare të FIBA U20 Kampionatit Evropian, Divizioni…

Të gjitha lajmet nga