Të gjitha lajmet

LIPJANI - TREPÇA

100 pikëshi i parë i Trepçës, Lipjani ende pa fitore

100 pikëshi i parë i Trepçës, Lipjani ende pa fitore

6 November, 2019 @20:57

Ndeshja hapëse e xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës në basketboll në mes të Lipjanit dhe Trepçës, përfundoi me fitoren e skuadrës mitrovicase me rezultat 91-100.

Trepça 10 minutëshin e parë e mbylli me 9 pikë epërsi, derisa pjesa e parë përfundoi në favor të Lipjanit me rezultat 50-48.

Skuadra mitrovicase në pjesën e dytë të ndeshjes e kërkoi më shumë fitoren dhe me ndihmën e Besnik Azemit dhe DJ Hanes, Trepça e mposhti kundërshtarin për ta regjistruar fitoren e dytë të stinorit.

Besnik Azemi luajti me 31 pikë, 10 kërcime e 2 asistime, derisa DJ Hanes me 31 pikë, 7 kërcime e 6 asistime.

Te Lipjani u dalluan Demarkus Stuckey JR me 35 pikë, 13 asistime e 8 kërcime, Devaughn Jenkins me 27 pikë e 8 kërcime dhe Marquise Simuels me 21 pikë të tjera.

TABELA AKTUALE

Kjo ishte ndeshja e parë e Trepçës në këtë sezon që arriti të shënojë 100 pikë në një ndeshje, derisa fitorja e dytë e stinorit krahas gjashtë humbjeve, kurse Lipjani është ende pa fitore.

Në xhiron tjetër Trepça pushon, derisa Lipjani përballet me Bashkimin.

FIBA EUROPE CUP

Prishtina kthehet me humbje nga Letonia

6 November, 2019 @20:14

Skuadra e Prishtinës në ndeshjen e luajtur në kuadër të FIBA Europe Cup kundër skuadrës letoneze Ventspils, u mposht me…

Ç1: LIPJANI - TREPÇA

Trepça e nis furishëm ndeshjen

TOPSPORTI/ A. P.

6 November, 2019 @19:18

Basketbollistët e Trepçës duket se janë të vendosur të shënojnë fitore sonte. Ata kanë nisur furishëm ndeshjen ndaj Lipjanit, derisa…

FORMACIONET STARTUESE

5-shet e para: Lipjani - Trepça

6 November, 2019 @19:00

Dueli i radhës në Superligë nis pas pak, derisa Lipjani pret Trepçën. Skuadrat që janë në pjesën e poshtme…

PP: VENTSPILS - PRISHTINA

Prishtina ngushton epërsinë e vendasve

Foto: fibaeuropecup

6 November, 2019 @18:33

Pas disavantazhit nëntë pikësh në fund të çerekut të parë në përballje ndaj Ventspilsit në formë (29-20), Prishtina është treguar…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ventspils - Prishtina

6 November, 2019 @17:54

Janë caktuar pesëshet e para të Ventspils - Prishtina. VENTSPILS: Janis Berzins, Linards Jaunzems, Timothy Neocartes Shorts II, Janis Kaufmanis,…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga