Të gjitha lajmet

REKORD

21 treshe për histori të Euroleagues

FOTO/ euroleague.net

21 treshe për histori të Euroleagues

15 November, 2018 @22:47

Skuadra nga Podgorica, Buducnost, e regjistroi fitoren e parë në Euroleague, duke e mposhtur Baskonian me rezultat 99-84.

Buducnosti në mënyrë ekipore, duke shënuar 21 herë nga vija e treshit, e theu rekordin e Euroleagues.

Këtë rekord e mbanin skuadrat Montepaschi Siena dhe Barcelona, të cilët kishin shënuar nga 19 pikë secila.

TABELA AKTUALE

Buducnosti pas shtatë ndeshjeve të zhvilluara e regjistroi fitoren e parë në Euroleague, kurse Baskonia ka bilanc prej dy fitoreve e pesë humbjeve.

 

MEDIA

Kosovari Divine Myles

Divine Myles, Prishtina/ TOPSPORTI/ A. P.

28 March, 2019 @11:30

Basketbollisti i Prishtinës, Divine Myles, pritet të veshë tash e tutje edhe fanellën e përfaqësueses së Kosovës, ka bërë të…

KOSOVA NË GRUPIN G

Mundësia e fundit për kualifikueset, në verë

Foto: fiba.basketball

25 February, 2019 @15:05

Pas eliminimit nga faza e dytë para-kualifikuese për në Eurobasket 2021, reprezentacioni i Kosovës do të ketë edhe një mundësi…

KOSOVA - RUMANIA

Kosova mbetet pa fitore!

Foto: FIBA

24 February, 2019 @22:31

Në ndeshjen e fundit të fazës parakualifikuese drejt EuroBasket 2021, Kosova u mposht me rezultat 75-79 nga përfaqësuesja e…

GRUPI PARAKUALIFIKUES

Me humbje, Maqedonia siguron kualifikimin

Foto: FIBA.basketball

21 February, 2019 @22:59

Rumanisë i duhej fitore me 14 pikë dallim ndaj Maqedonisë sonte, për të fituar më pas edhe Kosovën, ashtu që…

FENERBAHCE - ANADOLU EFES

Fenerbahçe fiton Kupën e Turqisë

17 February, 2019 @23:03

Nënkampioni i Euroleagues, Fenerbahçe, e mposhti rivalin e përbetuar Anadolu Efesin në finale të Kupës së Turqisë me rezultat 80-70. …

Të gjitha lajmet nga Eurobasket