Të gjitha lajmet

MEDIA

3 opcione për Maqedonia-Kosova

3 opcione për Maqedonia-Kosova

21 April, 2020 @19:19

Federatat do të duhet të presin së paku edhe një muaj për të kuptuar datën e saktë të ndeshjes për PlayOff të Ligës D të Kombeve, bëjnë të ditura mediat maqedonase tash.

Si opcioni i parë është përmendur data e lirë e shtatorit, pastaj opcioni i dytë është tetor-nëntor, ndërsa e fundit gjysmëfinalja tetor, finalja në nëntor.

Sportmedia ka bërë të ditur se më 27 maj KE i UEFA-së do të vendos përfundimisht (gjithnjë duke patur parasysh zhvillimet e shteteve përkatëse me pandeminë).

Kujtojmë, ndeshjet e Ligës D të Kombeve dhe të gjitha PlayOffet tjera u shtyen dy herë. Së pari ishin përcaktuar të luhen në mars, pastaj në qershor dhe tash u lanë për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve që është paraparë të nis në shtator 2020.

VERONA 2-1 CAGLIARI

Rrahmani e Kumbulla të plotë në fitoren e Veronës

Foto: Verona/tw

20 June, 2020 @23:44

Dy golat e hershëm të Samuel Di Carmines u treguan të jenë të mjaftueshme për fitoren e Veronës ndaj Cagliarit,…

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa kalon lehtë edhe ndeshjen e serisë finale

20 June, 2020 @23:10

Besa Famgas nuk ka të ndalur në hendbollin e Kosovës. Ekipi pejan ka arritur që në “Karagaçi” sonte të shënojë…

THE ASIST KING OF PRISHTINA

Pas asistit të dhjetë: “Dikush duhet të asistojë”

Mbreti i asistimeve te Prishtina, Armend Thaqi/ Foto: prishtinafc.com

20 June, 2020 @22:48

Kapiteni i Prishtinës, Armend Thaqi, sot ka bërë hat-trick të asistimeve për ekipin e tij që po lufton për titullin…

PRISHTINA 4-1 DUKAGJINI

Thaqi shkëlqen me tre asistime, Prishtina çlirohet në 22 minutat e fundit

Foto: prishtinafc.com

20 June, 2020 @21:41

Prishtina ka regjistruar edhe fitoren e radhës në Superligë të Kosovës. Bardhekaltërit kanë mposhtur sot Dukagjinin, në ndeshjen e xhiros…

GJILANI - VUSHTRRIA

Gjilani s’dorëzohet, vazhdon ndjekjen e kreut

Foto: SCGjilani/fb

20 June, 2020 @19:02

Vazhdon lufta e Gjilanit për titullin kampion! Skuadra nga Anamorava sot në shtëpi shënoi fitore me rezultat 3-0 [Muamer Svraka…

Të gjitha lajmet nga