Të gjitha lajmet

MEDIA

3 opcione për Maqedonia-Kosova

3 opcione për Maqedonia-Kosova

21 April, 2020 @19:19

Federatat do të duhet të presin së paku edhe një muaj për të kuptuar datën e saktë të ndeshjes për PlayOff të Ligës D të Kombeve, bëjnë të ditura mediat maqedonase tash.

Si opcioni i parë është përmendur data e lirë e shtatorit, pastaj opcioni i dytë është tetor-nëntor, ndërsa e fundit gjysmëfinalja tetor, finalja në nëntor.

Sportmedia ka bërë të ditur se më 27 maj KE i UEFA-së do të vendos përfundimisht (gjithnjë duke patur parasysh zhvillimet e shteteve përkatëse me pandeminë).

Kujtojmë, ndeshjet e Ligës D të Kombeve dhe të gjitha PlayOffet tjera u shtyen dy herë. Së pari ishin përcaktuar të luhen në mars, pastaj në qershor dhe tash u lanë për në edicionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve që është paraparë të nis në shtator 2020.

ON THIS DAY

Dy vjet nga titulli historik

TOPSPORTI/ A. Paçarizi

23 May, 2020 @0:06

Në datën e sotme dy vite më parë, 23 maj 2020, KB Bashkimi nga Prizreni për herë të parë u…

PSA CARD

Edhe një rekord nga Michael Jordan

Foto: NTV

22 May, 2020 @23:51

Pas rikthimit të Michael Jordanit në skenë me dokumentarin The Last Dance, legjenda e basketbollit ka shënuar edhe një rekord…

PAS VENDIMIT

KB Borea bie edhe nga Liga e Parë

TOPSPORTI/ Arkiv/ A. Paçarizi

22 May, 2020 @23:36

Skuadra pejane e basketbollit, KB Borea, pas rënies në stinorin e kaluar nga Superliga e Kosovës ka vazhduar me formë…

HERTHA BERLIN 4-0 UNION BERLIN

Labadia këndell Herthën pas rifillimit të Bundesligës

Foto: bundesliga/tw

22 May, 2020 @22:19

Start perfekt i Hertha Berlinit pas rifillimit të stinorit. Fitore bindëse në xhiron e XXVI dhe fitore bindëse edhe sonte…

PROMOVOHEN

KB Megasport hyn në Ligën e Parë

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

22 May, 2020 @22:07

Skudara prizrenase, KB Megasport, do të jetë anëtarja më e re e Ligës së Parë të Kosovës në basketboll. …

Të gjitha lajmet nga