Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E KOSOVËS

8 herë bashkë

8 herë bashkë


8 February, 2021 @18:10

Sivjet në Kupën e Kosovës, edhe te meshkujt edhe te femrat, fituan skuadrat e Prishtinës.

Kjo ka ndodhur 8 herë në histori të basketbollit të Kosovës, që nga paslufta.

Vashat e Prishtinës titujt e stinorëve 2001/02, 2002/03, 2004/05 dhe 2005/06 e fituan me emrin Universiteti.

Në histori të basketbollit kosovar, të shpallen fitues edhe te meshkujt edhe te femrat, kanë arritur të bëjnë edhe Peja me Penzën në stinorin 2010/11.

2001/02 Prishtina m - Universiteti f

2002/03 Prishtina m - Universiteti f

2004/05 Prishtina m - Universiteti f

2005/06 Prishtina m - Universiteti f

2016/17 Prishtina m - Prishtina f

2017/18 Prishtina m - Prishitna f

2018/19 Prishtina m - Prishtina f

2020/21 Prishina m - Prishtina f


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga