Të gjitha lajmet

VRESHTARET

Alban Veseli zyrtarizohet te Rahoveci

Alban Veseli zyrtarizohet te Rahoveci


29 September, 2020 @19:41

Njëri ndër lojtarët më me përvojë në basketbollin kosovar, Alban Veseli, para pak çastesh është zyrtarizuar te Rahoveci për stinorin 2020/21.

Vreshtarët kanë ndezur motorët për edicionin e ri basketbollistik dhe pas vazhdimit me kapitenin dhe disa lojtarëve tjerë, para pak çastesh zyrtarizuan edhe përvojën - me Albanin.

“Jam shumë i lumtur. Do të jap 100%-shin vetëm e vetëm që të korrim sukses,” citohet të ketë thënë Albani për faqen zyrtare të Rahovecit.

Veseli që ka luajtur për shumë skuadra të Superligës, pritet t’i ndihmojë ekipit që po synon pjesën e epërme të Superligës dhe debutimin sa më të mirë të skuadrës në ligën e posa krijuar Unike.

EDI DZELALIJA

Peja zyrtarizon edhe trajnerin për edicionin e ri

20 October, 2020 @15:29

Edi Dzelalija është trajner i ri i Pejës. Njoftimin e ka bërë klubi pejan para pak çastesh, që ka zyrtarizuar…

KARAGAÇ

I huaji i dytë te Peja, Amel Kuljuhovic

16 October, 2020 @17:20

Para pak çasesh KB Peja ka zyrtarizuar edhe përforcimin e dytë të huaj për edicionin 2020/21. Ai është boshnjaku…

NGA TAKIMI

Ekipet e Kosovës gati për Ligën Unike

Foto: FBK

12 October, 2020 @15:42

Të hënën në zyrat e FBK-së është mbajtur takimi mes drejtuesve të FBK-së e drejtorit të Ligës Unike dhe katër…

KARAGAÇ

Peja zyrtarizon të huajin e parë për edicionin e ri

11 October, 2020 @19:47

Vetëm disa orë pas njoftimit për vështirësitë me të cilat po përballet klubi, KB Peja ka komunikar edhe përforcimin e…

LIGA UNIKE

Liga Unike mban klinikën e gjyqtarëve në Prizren

FOTO / FBK

10 October, 2020 @19:36

Sot në Prizren është zhvilluar Klinika e parë e gjyqtarëve në Ligën Unike në të cilën kanë marrë pjesë gjyqtarë…

Të gjitha lajmet nga Liga Unike