Të gjitha lajmet

ALL STAR 2020

All Star 2020: Lista e snajperistëve

All Star 2020: Lista e snajperistëve

5 February, 2020 @10:15

U caktuan “snajperistët” që do të garojnë në garën për 3 pikë në All Starin 2020.

Kandidatët kryesor për ta fituar këtë trofe janë Joe Harris, Trae Young e Damian Lillard.

Fituesi i fundit i garës për tre pikë është Joe Harris.

Kandidatët për gaër për tre pikë janë:

Joe Harris (Brooklyn Nets)
Trae Young (Atlanta Hawks)
Damian Lillard (Portland Trail Blazers)
Duncan Robinson (Miami Heat)
Zach Lavine (Chicago Bulls)
Buddy Hield (Sacramento Kings)
Devonte Graham (Charlotte Hornets)
Davis Bertans (Washingron Wizards)

All Stari 2020 do të fillojë më 14 shkurt , derisa ndeshja e madhe do të luhet më 16 shkurt 2020.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA