Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague

FOTO / Euroleague

Finalja e dytë rresht për Anadolu Efesin në Euroleague


28 May, 2021 @21:30

Skuadra e Anadolu Efesit, e mposhti CSKA Moskën me rezultat 86-89 dhe u kualifikua në finale të Euroleagues.

Efesi çerekun e parë e mbylli me epërsi dyshifrore 25-15, derisa epërsinë e mbajti edhe në çerekun e dytë 49-37.

Skuadra turke në çerun e tretë epërsinë e ngriti deri në 21 pikë, por 10 minutëshi i tretë përfundoi me rezultat 55-71 në të mirë të Efesit.

Në çerekun e katërt CSKA Moska e uli epërsinë deri në 3 pikë, por në sekondat e fundi Efesi nuk gaboi dhe e arriti finalen e dytë rresht në Euroleague.

MVP i stinorit të rregullt në Euroleague, Vasilije Micic, ishte koshashënuesi më i mirë te Efesi me 25 pikë, derisa u dallua edhe Sertac Sanli me 19 pikë të tjera.

Te CSKA Moska Will Clyburn me 26 pikë ishte më i veçuari.

Anadolu Efes në finale dhe do të përballet me fituesin në mes të Barcelonës e AX Milanit, kurse CKSA luan për pozitën e tretë me humbësin nga ky duel.


GAME 3: BLAZERS - NUGGETS

37 pikët e Lillardit s’mjaftuan për fitore

NBA

37 pikët e Lillardit s’mjaftuan për fitore

28/05/21 @ 11:54

GAME 3: LAKERS - SUNS

Davis e Lebron mbi gjysmën e pikëve, këndellet kampioni

NBA

Davis e Lebron mbi gjysmën e pikëve, këndellet kampioni

28/05/21 @ 11:01

GAME 3: HEAT - BUCKS

Bucks 1 fitore larg gjysmëfinaleve

NBA

Bucks 1 fitore larg gjysmëfinaleve

28/05/21 @ 10:39

MINIBASKET

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

FBK Superliga U18

Rreth 200 fëmijë në Festivalin e Minibasketbollit

28/05/21 @ 10:16

SLLOVAKIA

Ish-trajneri i Sigal Prishtinës, shpallet kampion në Sllovaki

International

Ish-trajneri i Sigal Prishtinës, shpallet kampion në Sllovaki

27/05/21 @ 21:56

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Nesër filon Final 4 në Euroleague

Euroleague

Nesër filon Final 4 në Euroleague

27/05/21 @ 18:05

FENERBAHÇE

Fenerbahce transferon Devin Bookerin

Euroleague

Fenerbahce transferon Devin Bookerin

16/06/21 @ 12:37

EUROLEAGUE / FINAL

Historike! Anadolu Efes kampion i Euroleagues

Euroleague

Historike! Anadolu Efes kampion i Euroleagues

30/05/21 @ 22:53

EUROLEAGUE

Kampioni aktual përfundon në pozitën e katërt Euroleaguen

Euroleague

Kampioni aktual përfundon në pozitën e katërt Euroleaguen

30/05/21 @ 21:56

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Higgins dërgon Barcelonën në finale

Euroleague

Higgins dërgon Barcelonën në finale

28/05/21 @ 23:20

FINAL 4 / EUROLEAGUE

Nesër filon Final 4 në Euroleague

Euroleague

Nesër filon Final 4 në Euroleague

27/05/21 @ 18:05

GAME 5: BARCELONA - ZENIT

Barcelona kësaj radhe s’lejon befasi, kualifikohet në Final 4

Euroleague

Barcelona kësaj radhe s’lejon befasi, kualifikohet në Final 4

04/05/21 @ 23:57

GAME 5: ANADOLU EFES - REAL MADRID

Efes eliminon Realin, arrin Final Fourin

Euroleague

Efes eliminon Realin, arrin Final Fourin

04/05/21 @ 23:29

ZENIT - BARCELONA

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria

Euroleague

Zeniti befason Barcelonën për herë të dytë, barazohet seria

30/04/21 @ 23:11

GAME 3: ZENIT - BARCELONA

Barcelona merr avantazhin, 1 fitore larg Final 4

Euroleague

Barcelona merr avantazhin, 1 fitore larg Final 4

28/04/21 @ 23:33

GAME 3: FENERBAHCE - CSKA

CSKA Moska skuadra e parë në Final 4

Euroleague

CSKA Moska skuadra e parë në Final 4

28/04/21 @ 23:24


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague