Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYOFF

Anadolu Efes shkeli Real Madridin

Fotot: euroleague.net

Anadolu Efes shkeli Real Madridin


22 April, 2021 @21:59

Skuadra turke Anadolu Efes ka vazhduar me performancë brilante në serinë e PlayOffit të Euroligës, duke e shkelur në Stamboll sonte Real Madridin për përfundimtaren 91-68 [22-13, 22-19, 21-13 dhe 26-23].

Ekipi i drejtuar nga trajneri Ergin Ataman ka fituar secilin çerek të lojës, duke mos i dhënë fare mundësi të përzgjedhurve të Pablo Lasos në këtë ndeshje dhe kështu ka marrë epërsinë 2-0 në seri dhe i duhet edhe një fitore për të arritur në Final Four të garës.

Serbi Vasilije Micic ka shkëlyqer në këtë ndeshje për turqit, duke shënuar 23 pikë me 100% për tri pikë, duke shënuar të 5 tentimet që i pati. Në llogari të tij ai shtoi edhe 4 kërcime e 3 asistime.

vasilije micic

Pos tij, i zakonshmi dhe njëri ndër lojtarët më të mirë në basketbollin evropian në vitet e fundit, turku i natyralizuar Shane Larkin ka qenë aty. Larkin ka dhënë 21 pikë, duke shutuar 5/3 për tri pikë dhe duke shërbyer bashkëlojtarët me 5 asistime në fitore.

Te madrilenët dy lojtarë dhanë pikë dyshifrore. Trey Thompkins shënoi 17, ndërsa Rudy Fernandez 11 të tjera.

Pas dy ndeshjeve të para të zhvilluara në Sinan Erdem të Stambollit, seria bartet në Wizink Center të Madridit. Efesit i duhet edhe një fitore për të siguruar Final Fourin. Ndërsa Real nëse e fiton ndeshjen e radhës seria bëhet 2-1 dhe do ta zhvillojë edhe ndeshjen e katërt si vendas. Nëse seria shkon në 2-2, atëherë dueli vendimtar luhet në Stamboll.

 


VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Istogu - Drita

FBK Liga e Parë

Highlights nga ndeshja Istogu - Drita

22/04/21 @ 21:46

GAME 3: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

KBF Bashkimi një fitore larg titullit

FBK Liga e Femrave

KBF Bashkimi një fitore larg titullit

22/04/21 @ 20:52

GAME 3: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

22/04/21 @ 18:57

PLAY OUT

Trepça mëson kundërshtarin në Play Out

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

Trepça mëson kundërshtarin në Play Out

22/04/21 @ 18:47

FINALS: ISTOGU - DRITA

7 stinorë pas përjashtimit, inkuadrohen në Superligë

FBK Superliga/FBK Liga e Parë

7 stinorë pas përjashtimit, inkuadrohen në Superligë

22/04/21 @ 18:37

FINALS: ISTOGU - DRITA

Ç3: Drita afër Superligës

FBK Liga e Parë

Ç3: Drita afër Superligës

22/04/21 @ 18:13

TRAJNERI I RI

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

Euroleague/Transfere

Bayern emëron trajner dy herë fituesin e Euroleague

12/06/23 @ 21:37

KËNDI I BLERIMIT

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

Euroleague/Analiza

Ka basketbollistë dhe ka Llull!

23/05/23 @ 14:11

MBRETËROJNË EUROLIGËN #UNDECIMA

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

Euroleague

Kamp11on Real Madridi, Llull në sekondat e fundit sjell titullin

21/05/23 @ 23:51

OPINION

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

Euroleague/Analiza

Euroliga… fluturon drejt Kaunasit

14/05/23 @ 15:00

BASKETBOLLISTI I REAL MADRIDIT

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

Euroleague

Tavares, MVP i muajve prill/maj në Euroligë

11/05/23 @ 18:02

MADRID

Sergio Llull mbetet në Madrid

Euroleague/International/Transfere

Sergio Llull mbetet në Madrid

06/07/22 @ 13:11

SEZONI I RI

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

Euroleague

Konfirmohen 18 pjesëmarrësit e Euroleague 22/23

06/07/22 @ 12:42

LOS BLANCOS

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

Euroleague/International/Transfere

Real Madrid ndërron trajnerin pas 11 stinorëve

05/07/22 @ 13:51

STAMBOLL

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

Euroleague/International/Transfere

Scottie Wilbekin në Fenerbahçe

28/06/22 @ 11:34

STAMBOLL

Kampioni transferon kroatin Zizic

Euroleague/Transfere

Kampioni transferon kroatin Zizic

22/06/22 @ 13:27


 
Të gjitha lajmet nga Euroleague