Të gjitha lajmet

MVP

Antetokounmpo përsëri MVP

Antetokounmpo përsëri MVP

18 September, 2020 @20:29

Për herë të dytë rresht në NBA, super ylli Giannis Antetokounmpo zgjedhet MVP i stinorit.

Antetokounmpo është zgjedhur më i miri i stinorit duke e lënë pas LeBron Jamesin në pozitën e dytë dhe Luka Doncic në pozitën e tretë.

Ylli grek në këtë stinor luajti me mesatare prej 29.5 pikëve, 13.6 kërcimeve dhe 5.6 asistimeve për ndeshje.

Giannis Antetokounmpo gjiashtu u bë lojtari i tretë në histori të NBA-së që ka fituar çmimin MVP dhe mbrojtësi i vitit brenda një stinori pas Michael Jordanit dhe Hakeem Olajuwonit.

GAME 2: CELTICS - HEAT

Heat përgjysmon rrugën e finales

18 September, 2020 @8:45

Po vazhdon forma fenomenale e Miami Heatit. Miami e mposhti Bostonin me rezultat 101-106 në ndeshjen e dytë finale të…

GAME 7: CLIPPERS - NUGGETS

Denveri historik, eliminon Clippersat

FOTO / NBA

16 September, 2020 @8:46

Skuadra e Denver Nuggetsit, duke i mposhtur Los Angeles Clippersat me rezultat 89-104 në ndeshjen e shtatë të serisë, është…

GAME 1: CELTICS - HEAT

Bllokada e Adebayos vendimtare, Miami fillon me fitore finalen

FOTO / NBA

16 September, 2020 @8:22

Skuadra e Miami Heatit, duke e mposhtur Boston Celticsin pas vazhdimeve me rezultat 114-117, kaloi 1-0 në epërsi në serinë…

ROCKETS

D’Antoni nuk vazhdon me Houstonin

13 September, 2020 @20:18

Trajneri Mike D’Antoni, nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Houstonit. Lajmin e bëri të ditur gazetari amerikan…

GAME 5: LAKERS - ROCKETS

Pas 10 viteve Lakersi në finale të Konferencës

FOTO / NBA

13 September, 2020 @8:51

Skuadra e Los Angeles Lakersit, duke e mposhtur Huston Rocketsin në ndeshjen e pestë të serisë me rezultat 119-96, është…

Të gjitha lajmet nga NBA