Të gjitha lajmet

NBA DRAFT 2020

Edwards njëshi i Draftit 2020, Avdija në Washington

Edwards njëshi i Draftit 2020, Avdija në Washington

19 November, 2020 @10:57

Minnesota Timberwolves në Draftin 2020 në NBA, zgjodhi në pozitën e parë lojtarin Anthony Edwards.

19 vjeçari Edwards, gjatë karrierës së tij te skuadra Georgia Bulldogs luajti me mesatare prej 19.1 pikëve dhe 5.2 kërcimeve për ndeshje.

Në pozitën e dytë, Golden State Warriors e zgjodhi lojtarin James Wiseman. Ai luajti me mesatare prej 19.7 pikëve, 10.3 kërcimeve dhe 3 bllokada për ndeshje te skuadra University of Memphis.

Në pozitën e tretë, Charlotte Hornets e zgjodhi lojtarin LaMelo Ball.

Gjithashtu Washington Wizards e zgjodhi në pozitën e nëntë basketbollistin me prejardhje kosovare, Deni Avdija. Avdija luan për përfaqësuen e Izraelit, por ka prejardhje nga Kosova.

Më poshtë mund ta shikoni listën e plotë e Draftit 2020 në NBA.

1. Anthony Edwards (Minnesota Timberwolves)
2. James Wiseman (Golden State Warriors)
3. LaMelo Ball (Charlotte Hornets)
4. Patrick Williams (Chicago Bulls)
5. Isaac Okoro (Cleveland Cavaliers)
6. Onyeka Okongwu (Atlanta Hawks)
7. Killian Hayes (Detroit Pistons)
8. Obi Toppin (New York Knicks_
9. Deni Avdija (Washington Wizards)
10. Jalen Smith (Phoenix Suns)
11. Devin Vassell (San Antonio Spurs)
12. Tyrese Haliburton (Sacramento Kings)
13. Kira Lewis (New Orleans Pelicans)
14. Aaron Nesmith (Boston Celtics)
15. Cole Anthony (Orlando Magic)
16. Isaiah Stewart (Houston Rockets) (shkëmbehet te Pistons)
17. Aleksej Pokusevski (Minnesota Timberwolves) (shkëmbehet te Thunder)
18. Josh Green (Dallas Mavericks)
19. Saddiq Bey (Brooklyn Nets) (shkëmbehet te Pistons)
20. Precious Achiuwa (Miami Heat)
21. Tyrese Maxey (Philadelphia 76ers)
22. Zeke Nnaji (Denver Nuggets)
23. Leandro Bolmaro (New York Knicks (shkëmbehet te Timberwolves)
24. R.J. Hampton (Milwaukee Bucks (shkëmbehet te Nuggets)
25. Immanuel Quickley (Oklahoma City Thunder (shkëmbehet te Knicks)
26. Payton Pritchard (Boston Celtics)
27. Udoka Azubuike (Utah Jazz)
28. Jaden McDaniels (Los Angeles Lakers (shkëmbehet teTimberwolves)
29. Malachi Flynn (Toronto Raptors)
30. Desmond Bane (Boston Celtics) (shkëmbehet te Grizzlies)

a

LAKERS

Kampion me dy rivalët

FOTO / NBA

12 October, 2020 @11:00

Njëri ndër asistuesit më të mirë të NBA-së, Rajon Rondo, sot në mengjes e festoi titullin e dytë të karrierës…

NBA

Lakers barazohet me Bostonin

FOTO / NBA

12 October, 2020 @9:37

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Miami Heatin në serinë finale me rezultat 4-2, u shpall kampion i sezonit 2019/20…

GAME 6: HEAT - LAKERS

Pas 10 viteve, Lakers kampion i NBA-së

FOTO / NBA

12 October, 2020 @9:00

Los Angeles Lakers, duke e mposhtur Miami Heatin në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat 93-106 u shpall kampion…

LOS ANGELES LAKERS

Përfundon seria e fitoreve me fanellat Black Mamba

FOTO / NBA

10 October, 2020 @11:07

Los Angeles Lakers sivjet i kishte dizajnuar fanellat me emrin Black Mamba, për nder të legjendës së ndjerë Kobe Bryant,…

GAME 5: LAKERS - HEAT

Butler me triple-double, Miami s’dorëzohet

10 October, 2020 @10:13

Ndeshja e pestë e serisë finale, përfundoi me fitoren e Miamit ndaj Lakersave me rezultat 108-111. Rezultati në minutat e…

Të gjitha lajmet nga NBA