Të gjitha lajmet

KOSOVA

Anulohet grumbullimi i seniorëve të Kosovës

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Anulohet grumbullimi i seniorëve të Kosovës

1 August, 2020 @15:01

Është anuluar grumbullimi i seniorëve të Përfaqësueseve të Kosovës në basketboll te meshkujt dhe femrat.

Grumbullimi i lojtarëve dhe lojtareve ishte paraparë të bëhet në muajin gusht, por për shkak të zhvillimeve të fundit me pandeminë COVID-19 është anuluar grumbullimi.

Data e grumbullimit do të bëhet pas planifikimit në bazë të situatës dhe udhëzimeve nga autoritetet dhe institucionet përgjegjëse, ka vendosur Bordi i FBK-së.

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

TOPSPORTI/ A. Paçarizi/ 2018

29 July, 2020 @15:57

Skuadra prizrenase e elitës së basketbollit kosovar, KB “Ponte” Prizreni, pritet të jetë anëtarja më e re nga Kosova në…

VALON BUNJAKU PËR FBK-ne

Risi në favor të basketbollistëve dhe tifozëve

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

29 July, 2020 @14:42

Edicioni i ri në basketbollin e Kosovës pritet të nisë me risi, pasi do të fillojë edhe Liga e përbashkët…

YLLI

Samir Zekiqi vazhdon kontratën me Yllin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

26 July, 2020 @15:34

Njëri prej basketbollistëve më të mirë në stinorin që e lëmë pas te Ylli, Samir Zekiqi, ka vazhduar kontratën me…

YLLI

Vjen transferimi i parë i Yllit

23 July, 2020 @23:52

Skuadra suharekase, Ylli, ka zyrtarizuar transferimin e parë për stinorin 2020/21. Blendi Avdili do të jetë, përforcimi i parë i…

YLLI

Ylli vazhdon me trajnerin Radovic

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

21 July, 2020 @15:55

Skuadra suharekase, Ylli, e ka vazhduar kontratën e trajnerit Dragan Radovic. Rodovici do të jetë në krye të Yllit së…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga