Të gjitha lajmet

VENDIMI I BIBL

Anulohet sezoni, s’ka FinalFour në Pejë gjatë shtatorit

Anulohet sezoni, s’ka FinalFour në Pejë gjatë shtatorit


13 July, 2020 @15:00

Pas vendimeve të FIBAs të dala në gjysmë të qershorit, BIBL ka vendosur që të mos vazhdojë me stinorin 2019/20 në këtë ligë.

Vazhdimi i stinorit të BIBL ishte vendosur për fund të muajit shtator, ku në Karagaç të Pejës do të luheshte Final Fouri i garës për të përcaktuar kampionin e stinorit 2019/20.

Kështu, pas këtij vendimi të FIBAs, menaxhmenti i BIBL ka vendosur që të mos vazhdojë stinorin 2019/20 dhe nuk do të ketë kampion të shpallur për këtë stinor.

Ekipet që do të duhet të merrnin në Final Fourin e Karagaçit ishin Akademik Bultex, Peja, Ibar dhe Vllaznia.

BIBL ka bërë të ditur se tash është duke nisur përgatitjet për sezonin e ardhshëm, që pritet të nis në shtator ose tetor.


5 GRUPE, 18 PJESEMARRES

Teodo i bashkohet BIBL

Balkan League

Teodo i bashkohet BIBL

10/10/20 @ 21:58

EDHE NJE EKIP BULLGAR NE BIBL

Edhe Beroe i kthehet BIBL

Balkan League

Edhe Beroe i kthehet BIBL

02/10/20 @ 16:45

SHTOHEN PJESEMARRESIT

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

Balkan League

12 ekipe nga Izraeli regjistrohen në BIBL

02/10/20 @ 16:00

KB PEJA

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League

Dorëhiqet Art Gashi, deklarata e plotë

16/09/20 @ 20:23

MEDIA TALK

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

FBK Superliga/Balkan League/International/Liga tjera

Prizreni mund të debutojë në gara ndërkombëtare

29/07/20 @ 15:57

LIGA TJETËR RAJONALE?!

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

Balkan League/International/Liga tjera

Pranë formimit, edhe një ligë rajonale

01/06/20 @ 22:16

STINORI 2020/21

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

Balkan League

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

01/06/20 @ 12:47

RIKUJTIMI PËR FINAL FOUR

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

Balkan League

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

01/06/20 @ 12:29

PLANIFIKOHET STINORI I RADHËS

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

Balkan League

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

02/05/20 @ 13:32

FINAL FOUR KARAGAÇ 2020

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

Balkan League

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

02/05/20 @ 13:05


Të gjitha lajmet nga Balkan League