Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA - FERONIKELI

AS Pri5htina kalon edhe Feronikelin, e 5-ta rresht

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

AS Pri5htina kalon edhe Feronikelin, e 5-ta rresht

21 November, 2020 @18:48

Vazhdon seria e fitoreve të AS Prishtinës.

Skuadra e drejtuar nga trajneri Valentin Spaqi, e mposhti edhe Feronikelin me rezultat 89-84 dhe ngritet në pozitën e parë në Ligën e Parë.

Dardan Sejdiu me 21 pikë, 11 kërcime, 4 bllokada, 1 asistim e 1 top të rrëmbyer, ishte më i miri te AS Prishtina. U dalluan edhe Alban Latifaj me 17 pikë e 7 asistime, Don Polloshka me 15 pikë, 11 asistime e 5 kërcime dhe Rron Kurti me 13 pikë të tjera.

Te Nikli Engjull Sollova ishte 1 kërcim larg shifrave triple-double. Ai luajti me 28 pikë, 10 asistime e 9 kërcime, por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

AS Prishtina me 5 fitore e 0 humbje aktualisht gjendet në krye të tabelës, derisa Feronikeli me 1 fitore e 3 humbje gjendet në pozitën e tetë.

Skuadra prishtinase në xhiron e gjashtë do të takohet me New Basketin, kurse Nikli me Dritën.

LIPJANI - ISTOGU

Istogu në pozitën e tretë, Lipjani harron shijen e fitores

21 November, 2020 @18:42

Skuadra e Istogut, e regjistroi fitoren e dytë rresht, duke e mposhtur Lipjanin me rezultat 59-73. Lipjani epërsinë prej…

MEGASPORTS - PRISHTINA E RE

Fitorja e dytë për Megasportsin, ngritet në pozitën e pestë

21 November, 2020 @17:34

Skuadra prizrenase Megasports, ka mposhtur Prishtinën e Re me rezultat 72-58. Djelmoshat e trajnerit Edon Godeni, e regjistruan fitoren…

TEAM OF THE WEEK

TOP 5-shja e javës në Ligën e Parë (IV)

20 November, 2020 @12:44

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros së 4 në Ligën e Parë në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës…

ISTOGU - NEW BASKET

Istogu shpërthen te New Basketi, i kthehet fitoreve

FOTO / KB Istogu

19 November, 2020 @21:00

Pas humbjes ndaj AS Prishtinës, Istogu ka shpërthyer kundër New Basketit, duke e mposhtur kundërshtarin me 39 pikë epërsi,

FERONIKELI - MH PRISHTINA

MH Prishtina me lehtësi, ngritet në krye të tabelës

19 November, 2020 @18:01

Marigona Hill Prishitna, e mposhti me lehtësi Feronikelin me rezultat 88-98 dhe u vendos në krye të tabelës në…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë