Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA - DRITA

AS Prishtina eliminon Dritën, arrin finalen

FOTO / FBK

AS Prishtina eliminon Dritën, arrin finalen

12 February, 2020 @15:43

Skuadra e trajnerit Valentin Spaqi, AS Prishtina, duke e mposhtur Dritën me rezultat 96-71, u kualifikua në finale të Kupës së Kosovës në kuadër të Ligës së Parë.

AS Prishtina epërsinë që e krijoi në dy çerekët e parë, e mbajti edhe në pjesën e dytë të ndeshjes dhe u kualifikua në finale.

Koshashënuesi më i mirë te skuaddra prishtinase ishte Kreshnik Muçolli me 19 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Don Polloshka me 18 pikë, 8 kërcime e 5 asistime, Dion Haxhosaj me 16 pikë e 13 kërcime dhe nga Rron Kurti me 13 pikë.

Te Drita Laurant Ibrahimi luajti me 20 pikë e 6 kërcime, Qëndrim Demi me 18 pikë, 8 kërcime e 5 asistime dhe Milaim Jetishi me 10 pikë, por nuk mjaftuan për fitore.

AS Prishtina në finale të Kupës së Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, do të takohet me Vëllaznimin më 13 shkurt në ora 14:00.

DRITA - PRISHTINA E RE

Prishtina e Re shpreson në Play Off

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 February, 2020 @14:09

Prishtina e Re, duke e mposhtur Dritën me rezultat 54-62, ka ngritur edhe më shumë shpresat për Play Off. …

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

E 10-ta për Vëllaznimin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

20 February, 2020 @13:37

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, pas titullit në Kupën e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, vazhdoi me fitore edhe në…

TEAM OF THE TOURNAMENT

TOP 5-shja e Kupës së Kosovës (Liga e Parë 2019/20)

18 February, 2020 @15:54

Kupa e Kosovës në kuadër të Ligës së Parë, përfundoi me fitoren e Vëllaznimit, ku skuadra gjakovare e mposhti AS…

FINAL 8

Pikat e shitjes dhe çmimi i biletave për finale

TOPSPORTI/ A. P.

14 February, 2020 @14:55

Këshilli organizativ i FINAL 8 ka pranuar kërkesa të shumta për bileta nga dyja klubet finaliste të këtij edicioni Peja…

KUPA E KOSOVËS / MVP

Arion Balluku MVP në finalen e Kupës (Liga e Parë)

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

14 February, 2020 @12:38

Skuadra gjakovare, Vëllaznimi, dje duke e mposhtur AS Prishtinën me rezultat 66-72, e fitoi Kupën e Kosovës në Ligën e…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë