Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA - MH PRISHTINA

AS Prishtina fiton derbin lokal

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

AS Prishtina fiton derbin lokal

5 March, 2020 @10:52

Ndeshja hapëse e xhiros së 13 në Ligën e Parë të Kosovës në basketboll, përfundoi me fitoren e AS Prishtinës kundër Marigona Hill Prishtinës.

AS Prishtina në derbin lokal e mposhti kundërshtarin me rezultat 104-84.

Djelmoshat e trajnerit Valentin Spaqi, nuk e kontrolloi ndeshjen deri në fund, për ta regjistruar një fitore pa telashe.

Drin Makolli ishte më i miri te AS Prishtina me 22 pikë, 7 kërcime, 5 asistime e 4 topa të rrëmbyer, derisa u dalluan edhe Ermir Gashi me 17 pikë e 7 kërcime, Alban Latifaj me 16 pikë, 8 asistime e 5 kërcime dhe Kreshnik Muçolli me 11 pikë të tjera.

Te AS Prishtina mungoi njëri ndër lojtarët më të mirë të skuadrës Dion Haxhosaj, por mungesa e tij nuk është vërejtur.

Në anën tjetër te MH Prishtina më i miri ishte Kujtim Ujkani me double-double prej 27 pikëve e 19 kërcimeve, kurse u veçua edhe Donat Musa me 14 pikë.

TABELA AKTUALE

AS Prishtina gjendet në pozitën e dytë me një ndeshje më pak me 8 fitore e 2 humbje, kurse MH Prishtina me 5 fitore e 7 humbje gjendet aktualisht në pozitën e tretë.

Në xhiron tjetër AS Prishtina takohet me Vëllaznimin, derisa MH Prishtina me Istogun.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga