Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - AS PRISHTINA

AS Prishtina rrëmben fitoren nga duart e Vushtrrisë

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

AS Prishtina rrëmben fitoren nga duart e Vushtrrisë


18 November, 2020 @13:57

Njëra ndër skuadrat pa humbje në Ligën e Parë, AS Prishtina, ka vazhduar të mbajë epitetin e të pamposhturës edhe ndaj Vushtrrisë, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 61-65.

Katër minuta para përfundimit të ndeshjes, Vushtrria e kishte epërsinë prej 6 pikëve, por skuadra e drejtuar nga trajneri Valentin Spaqi nuk u dorëzua dhe me shënimet e Don Polloshkës, Albtrit Berishës e Rron Kurtit, AS Prishtina e regjistroi fitoren e radhës.

Më i miri te skuadra prishtinase ishte Rron Kurti me 19 pikë, 10 kërcime e 4 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Don Polloshka me 13 pikë, 9 asistime, 5 kërcime e 4 topa të rrëmbyer dhe Dardan Sejdiu me 12 pikë e 17 kërcime.

Te Vushtrria u veçua Engjëll Ramaj me 21 pikë, 6 kërcime e 4 asistime, por nuk mjaftuan për fitore.

TABELA AKTUALE

AS Prishtina me këtë fitore rimerr kryesimin nga Drita me 4 fitore e 0 humbje, derisa Vushtrria ka bilanc prej 2 fitoreve e 2 humbjeve.

Në xhiron e pestë AS Prishtina takohet me Feronikelin, kurse Vushtrria me New Basket.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë