Të gjitha lajmet

AS PRISHTINA - ISTOGU

AS Prishtina vazhdon e pamposhtur

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

AS Prishtina vazhdon e pamposhtur


14 November, 2020 @17:34

Skuadra e AS Prishtës e mposhti Istogun me rezultat 75-69 dhe e regjistroi fitoren e tretë rresht në Ligën e Parë.

AS Prishtina edhe pse gjatë ndeshjes e kishte një epërsi prej 10 pikëve, çereku i fundit kaloi ngushtë.

Istogu e kishte fituar epërsinë në 10 minutëshin e fundit, por AS Prishtina me mbrojtje të fortë dhe me sulme të sakta, në 5 minutat e fundit të ndeshjes e riktheu epërsinë për ta regjistruar fitoren e radhës.

Dardan Sejdiu me double-double prej 16 pikëve e 16 kërcimeve ishte më i dalluari, kurse lojë të mirë kanë treguar edhe Don Polloshka me 16 pikë, 4 asistime e 2 kërcime dhe Alban Latifaj me 12 pikë e 10 kërcime.

Te Istogu si zakonisht më i miri ishte Diamant Shabani. Ai luajti me 28 pikë, 13 kërcime, 4 asistime, 2 topa të rrëmbyer e 1 bllokadë.

TABELA AKTUALE

AS Prishtina së bashku me Marigona Hill Prishtinën e ndajnë pozitën e parë me nga 3 fitore e 0 humbje, kurse Istogu e regjistroi humbjen e parë të sezonit pas 2 ndeshjeve të zhvilluara.

Në xhiron tjetër AS Prishtina takohet me Vushtrrinë, derisa Istogu me New Basketin.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë