Të gjitha lajmet

MATCH REPORT: LIPJANI - AS PRISHTINA

AS Prishtina vazhdon serinë perfekte

AS Prishtina vazhdon serinë perfekte

29 November, 2020 @12:15

Shtatë ndeshje të zhvilluara dhe shtatë fitore për AS Prishtinën e drejtuar nga Valentin Spaqi në Ligë të Parë, për të ruajtur kreun dhe pamposhtshmërinë.

Viktimë e radhës për djelmoshat e ekipit në fjalë ka qenë ekipi i Lipjanit, që në stinorin e kaluar garoi në Superligë. Lipjani 77-97 AS Prishtina.

Rron Kurti me 25 pikë, 4 asistime e 3 kërcime ka qenë ndër më të dalluarit te skuadra e AS Prishtinës. Ai pat shut të jashtëzakonshëm për tri pikë në këtë ndeshje, duke dhënë 7 nga 10 tentime për tri pikë.

TABELA AKTUALE

Njëzet pikë të tjera i shënoi Dardan Sejdiu, i cili regjistroi edhe 12 kërcime për të kompletuar ndeshjen me double-double.

Në anën tjetër te Lipjani 28 pikët, 12 kërcimet e 7 asistimet e Fazli Vitisë nuk mjaftuan për të bërë diçka më shumë për ekipin e drejtuar nga Pajtim Olluri.

Me fitoren e djeshme AS Prishtina ka bilans 7-0 ndërsa Lipjani po lufton për mbijetesë në Ligë të Parë pasi që ka bilans 0-7.

BERISHA & BOJKU

Feronikeli siguron shërbimet e dyshes pejane

Foto: KB Peja

15 January, 2021 @18:27

Skuadra e Ligës së Parë, Feronikeli, në pjesën e dytë të kampionatit do të mund të llogaris në shërbimet e…

TRANSFER

Sollova te Vëllaznimi

15 January, 2021 @18:12

Skuadra e Vëllaznimit ka shtuar forcë në përbërjen e saj me lojtarë vendorë. Gjakovarët pas Atik Koshit dhe

TRANSFERIMET

Të gjitha përforcimet e afatit kalimtar të janarit

15 January, 2021 @17:51

Ka përfunduar afati kalimtar në basketboll, ku kishte shumë transferime të bujshme. Më poshtë mund t’i gjeni të gjitha transferimet…

ISTOG

Istogu zyrtarizon përforcimin e fundit

15 January, 2021 @15:54

Përvoja e basketbollistit të njohur për shumë skuadra në Superligë dhe Ligë të Parë të Kosovës, Fisnik Juniku, tash e…

ISTOG

Istogu për herë të parë merr një amerikan

Terrick Phillips gjatë stinorit të kaluar, derisa luante për Vëllaznimin/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

14 January, 2021 @15:05

KB Istogu që po përgatitet vrullshëm për pjesën pranverore të stinorit në Ligë të Parë të basketbollit, para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë