Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYOFF FINALS, LIGA E PARE - FEMRAT

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?

Foto: FBK

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?


Teksti: FBK

8 May, 2021 @23:49

Vushtrria ka fituar duelin e dytë të finales së Play-offit ndaj United Basketball me rezultat 70:62 (20:17, 13:19, 12:11, 15:13, 10:2), në kuadër të Ligës së Parë në basketboll te femrat.

Takimi ka qenë interesant dhe vetëm pas vazhdimeve kanë fituar vashat vushtrriase.

Ndeshjen e parë e kishte fituar skuadra nga Gjilani, 85:64.

Ndeshja e tretë do të përcaktojë se kush do të fitojë Ligën e Parë dhe edicionin e ardhshëm do të garojë në elitën e basketbollit femëror.

Kujtojmë, United Basketball i Gjilanit kishte eliminuar Junior 06 në gjysmëfinale të PlayOffit 2-1, ndërsa Vushtrria lideren e stinorit të rregullt AA Kerasan Prishtina.

 


DALLAS - CAVALIERS

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

NBA

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

08/05/21 @ 13:13

ADIS BECIRAGIC

Për titull duhen 3 fitore

FBK Superliga

Për titull duhen 3 fitore

07/05/21 @ 23:58

DRAGAN RADOVIC

Më energjik në ndeshjen tjetër

FBK Superliga

Më energjik në ndeshjen tjetër

07/05/21 @ 23:51

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

07/05/21 @ 23:36

FINALS: PEJA - YLLI

Hapin e parë drejt titullit, e bën GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Hapin e parë drejt titullit, e bën GoldenEagle Ylli

07/05/21 @ 21:58

PEJA - YLLI

Ç3: Mbahet Ylli, Peja ngushton dallimin

FBK Superliga

Ç3: Mbahet Ylli, Peja ngushton dallimin

07/05/21 @ 21:29

KBF BASHKIMI

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

01/05/21 @ 21:56

TEAM OF THE FINALS

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

01/05/21 @ 18:24

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Highlights nga ndeshja KBF Bashkimi - KBF Penza

29/04/21 @ 23:05

LIGA E FEMRAVE

Penza kampione e Kosovës

FBK Liga e Femrave

Penza kampione e Kosovës

29/04/21 @ 20:45

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Ç3: Penza afër titullit

FBK Liga e Femrave

Ç3: Penza afër titullit

29/04/21 @ 20:18

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

3 epërsia, mbyllet pjesa e parë në finale

FBK Liga e Femrave

3 epërsia, mbyllet pjesa e parë në finale

29/04/21 @ 19:42

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Ç1: Rezultati i barabartë në 10 minutëshin parë

FBK Liga e Femrave

Ç1: Rezultati i barabartë në 10 minutëshin parë

29/04/21 @ 19:24

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

FBK Liga e Femrave

Pesëshet e para: KBF Bashkimi - KBF Penza

29/04/21 @ 18:41

GAME 5: KBF BASHKIMI - KBF PENZA

Kampionja e Ligës së femrave caktohet në Prizren

FBK Liga e Femrave

Kampionja e Ligës së femrave caktohet në Prizren

29/04/21 @ 10:44

VENDIMI I FBK-së

Turne kualifikues për basketboll 3x3

FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Turne kualifikues për basketboll 3x3

28/04/21 @ 13:52


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave