Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYOFF FINALS, LIGA E PARE - FEMRAT

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?

Foto: FBK

Barazohet seria finale! Vushtrriaset apo gjilanaset në elitë?


Teksti: FBK

8 May, 2021 @23:49

Vushtrria ka fituar duelin e dytë të finales së Play-offit ndaj United Basketball me rezultat 70:62 (20:17, 13:19, 12:11, 15:13, 10:2), në kuadër të Ligës së Parë në basketboll te femrat.

Takimi ka qenë interesant dhe vetëm pas vazhdimeve kanë fituar vashat vushtrriase.

Ndeshjen e parë e kishte fituar skuadra nga Gjilani, 85:64.

Ndeshja e tretë do të përcaktojë se kush do të fitojë Ligën e Parë dhe edicionin e ardhshëm do të garojë në elitën e basketbollit femëror.

Kujtojmë, United Basketball i Gjilanit kishte eliminuar Junior 06 në gjysmëfinale të PlayOffit 2-1, ndërsa Vushtrria lideren e stinorit të rregullt AA Kerasan Prishtina.

 


DALLAS - CAVALIERS

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

NBA

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

08/05/21 @ 13:13

ADIS BECIRAGIC

Për titull duhen 3 fitore

FBK Superliga

Për titull duhen 3 fitore

07/05/21 @ 23:58

DRAGAN RADOVIC

Më energjik në ndeshjen tjetër

FBK Superliga

Më energjik në ndeshjen tjetër

07/05/21 @ 23:51

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

07/05/21 @ 23:36

FINALS: PEJA - YLLI

Hapin e parë drejt titullit, e bën GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Hapin e parë drejt titullit, e bën GoldenEagle Ylli

07/05/21 @ 21:58

PEJA - YLLI

Ç3: Mbahet Ylli, Peja ngushton dallimin

FBK Superliga

Ç3: Mbahet Ylli, Peja ngushton dallimin

07/05/21 @ 21:29

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

ORARI I DARDANEVE

Në debutim, ndaj Qipros

FBK Liga e Femrave/Përfaqësuesja

Në debutim, ndaj Qipros

03/06/21 @ 11:20

KAMPIONATI SHKOLLOR

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

FBK Liga e Femrave/International

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

02/06/21 @ 12:46

KATEGORITË E REJA

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

FBK Liga e Femrave

Junior 06 në finale ndaj K. Prishtinës

23/05/21 @ 00:06

3X3

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

FBK Liga e Femrave

‘Mini-reprezentacioni i Kosovës’ fiton në turneun 3x3

22/05/21 @ 16:59

LIGA E FEMRAVE

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

FBK Liga e Femrave

Vushtrria fiton PlayOffin, siguron elitën e basketbollit femror

12/05/21 @ 17:44

KBF BASHKIMI

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

FBK Liga e Femrave

Pensionohet kapitenja e KBF Bashkimit nga basketbolli

01/05/21 @ 21:56

TEAM OF THE FINALS

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

FBK Liga e Femrave

TOP 5-shja e finales në Ligën e Femrave (2020/21)

01/05/21 @ 18:24


 
Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave