Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DALLAS - CAVALIERS

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

Foto: Tom Pennington/Getty Images

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers


8 May, 2021 @13:13

Dallas Mavericks ka vazhduar formën e mirë që po tregon në këtë fund të stinorit të rregullt, duke mposhtur me rezultat 110-90 Cleveland Cavaliers në shtëpi.

Edhe në këtë ndeshje, slloveni Luka Doncic ishte më i miri për Dallasin duke shënuar 27 pikë dhe 8 kërcime për vetëm 23 minuta lojë. Me pikë dyshifrore te Dallasi u dalluan edhe Hardaway dhe Richardson me 20, respektivisht 18 pikë. Te mysafirët më të mirët ishin Sexton me 27 pikë dhe Osman me 22, por që ishin të pamjaftueshme për ta rrezikuar fitoren e Dallasit.

Kjo ishte fitorja e 8 për Dallasin në 10 ndeshjet e fundit, duke u bërë një nga skuadrat më në formë të momentit. Me këtë fitore, Dallasi renditet në pozitën e 6 në Konferencën Perëndimore, pozitë e cila siguron playoff-in; ndërsa Cleveland Cavaliers mbetet një nga skuadrat më të dobëta të këtij stinori, duke u renditur në pozitën e 13 në Konferencën Lindore.


DALLAS - CAVALIERS

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

NBA

Dallas Mavericks vazhdon formën e mirë, mposht Cleveland Cavaliers

08/05/21 @ 13:13

ADIS BECIRAGIC

Për titull duhen 3 fitore

FBK Superliga

Për titull duhen 3 fitore

07/05/21 @ 23:58

DRAGAN RADOVIC

Më energjik në ndeshjen tjetër

FBK Superliga

Më energjik në ndeshjen tjetër

07/05/21 @ 23:51

VIDEO HIGHLIGHTS

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Highlights nga ndeshja Peja - GoldenEagle Ylli

07/05/21 @ 23:36

FINALS: PEJA - YLLI

Hapin e parë drejt titullit, e bën GoldenEagle Ylli

FBK Superliga

Hapin e parë drejt titullit, e bën GoldenEagle Ylli

07/05/21 @ 21:58

PEJA - YLLI

Ç3: Mbahet Ylli, Peja ngushton dallimin

FBK Superliga

Ç3: Mbahet Ylli, Peja ngushton dallimin

07/05/21 @ 21:29

PEJA - YLLI

Thellohet epërsia në Karagaç

FBK Superliga

Thellohet epërsia në Karagaç

07/05/21 @ 20:52

PEJA - YLLI

Ç1: Ylli nis me avantazh në “Karagaç”

FBK Superliga

Ç1: Ylli nis me avantazh në “Karagaç”

07/05/21 @ 20:31

LAKERS - SUNS

Davis shpërthen pas lëndimit

NBA

Davis shpërthen pas lëndimit

10/05/21 @ 11:13

ALL TIME SCORING LIST

Carmelo Anthony në TOP 10 në histori të NBA-së

NBA

Carmelo Anthony në TOP 10 në histori të NBA-së

04/05/21 @ 10:05

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

NBA

LeBron James pas 20 ndeshjeve kthehet me humbje

01/05/21 @ 12:45

NBA

Nga 2010 për herë të parë në Play Off

NBA

Nga 2010 për herë të parë në Play Off

29/04/21 @ 10:13

UTAH JAZZ

Dwyane Wade bëhet njëri prej pronarëve të Utah Jazzit

NBA

Dwyane Wade bëhet njëri prej pronarëve të Utah Jazzit

16/04/21 @ 23:53

JAZZ - PACERS

Lideri i Perëndimit fiton ndeshjen, humb super yllin

NBA

Lideri i Perëndimit fiton ndeshjen, humb super yllin

16/04/21 @ 23:48

LAKERS - CELTICS

Boston fiton derbin ndaj Lakers

NBA

Boston fiton derbin ndaj Lakers

16/04/21 @ 08:30

HALL OF FAME

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame

NBA

Michael Jordan përfaqëson Kobe Bryantin në Hall Of Fame

15/04/21 @ 21:10

OKC - WARRIORS

Curry i pakapshëm, me statistika mahnitëse sot

NBA

Curry i pakapshëm, me statistika mahnitëse sot

15/04/21 @ 10:31

GRIZZLIES - MAVS

Doncic maestral shënon për fitore

NBA

Doncic maestral shënon për fitore

15/04/21 @ 10:24


 
Të gjitha lajmet nga NBA