Të gjitha lajmet

BARCELONA

Barcelona gjen trajnerin menjëherë

FOTO / Euroleague

Barcelona gjen trajnerin menjëherë


2 July, 2020 @12:35

Skuadra e Barcelonës ka gjetur zëvendësimin e trajnerit Svetislav Pesic.

Katalonasit nuk kanë humbur kohë dhe sot e zyrtarizuan trajnerin Sarunas Jasikevicius.

Lituanezi Jasikevicius ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me Barçën, derisa kjo është hera e tretë që do të jetë pjesë e Barcelonës, ngase lituenezi ka luajtur për skudrën spanjolle gjatë viteve (2000-2003) dhe (2012-13).

44 vjeçari së fundi ishte pjesë e skuadrës Zalgiris, derisa në vitin 2018 e shijoi Final Fourin në Euroleague me skuadrën e tij.

ZYRTARE

Nga Philadelphia 76ers në Fenerbahçe

20 January, 2021 @15:02

Skuadra turke nga Euroleague, Fenerbahçe Beko, ka nënshkruar me basketbollistin nga NBA, Kyle O’Quinn. Aloja 208 centimetërshe që së fundi…

EUROLEAGUE

cSKA fitore ndaj Barcelonës

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @21:56

Kampioni aktual i Euroleagues, CSKA Moska, sivjet nuk arriti ta mposhtë Barcelonën. Barça e mposhti skuadrën ruse edhe në ndeshjen…

EUROLEAGUE

E pesta rresht për Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

15 January, 2021 @20:51

Forma e Fenerbahçes vazhdoi edhe në ndeshjen kundër Panathinaikosit. Ish-kampioni i Euroleagues, Fenerbahce, e mposhti kundërshtarin me rezultat 100-74. Skuadra…

EUROLEAGUE

Lorenzo Brown shpëton Fenerbahçen

FOTO / Euroleague

7 January, 2021 @22:14

Me shënimin e Lorenzo Brownit, Fenerbahçe e mposhti Crvena Zvezdën me rezultat 71-73. Brown me një kundërsulm në sekondat e…

EUROLEAGUE

Barcelona humbë ndeshjen edhe pozitën e dytë

FOTO / Euroleague

30 December, 2020 @22:23

Skuadra e Barcelonës, duke u mposhtur nga Bayern Munich me rezultat 90-77, e humbi edhe pozitën e dytë në Euroleague. …

Të gjitha lajmet nga Euroleague