Të gjitha lajmet

BARCELONA - ZENIT

Barcelona mposht thellë Zenitin

Foto: euroleague.net

Barcelona mposht thellë Zenitin

30 January, 2020 @23:10

Katalunasit me lehtësi kanë mposhtur Zenitin me rezultat 90:72.

Vendasit në pjesën e parë e krijuan një epërsi prej 18 pikëve të cilën e ruajtën deri në fund të takimit për të regjistruar një fitore jo fort djersitëse.

Dyshja Malcolm Delaney dhe Kyle Kuric kombinuan për 42 pikë, që të dy nga 21 pikë si më efikasët tek Barça.

TABELA AKTUALE

Ndërsa tek mysafirët Gustavo Ayon dhe Andrë Albicy realizuan nga 16 pikë, secili.

Barcelona me këte fitore ka bilanc prej 16 fitoreve dhe 6 humbjeve, kurse Zeniti ka bilancin më të dobët në Euroligë me 7 fitore dhe 15 humbje.

CORONAVIRUS

As në kohëra të pandemisë, s’harrohet Drazen Petrovic

20 March, 2020 @17:50

Adhuruesit e basketbollit dhe të legjendës Drazen Petrovic, nuk e kanë harruar atë as në kohëra të pandemisë coronavirus që…

MADRID

Real Madrid konfirmon lojtarin me Coronavirus

12 March, 2020 @12:20

Faqja zyrtare e Real Madridit ka bërë të ditur se basketbollisti i ekipit të parë të tyre, është testuar pozitiv…

CORONAVIRUS

Euroliga ndërpren aktivitetet

12 March, 2020 @11:51

Organizatorët e Euroligës kanë bërë të ditur se pas konsultimit me të gjitha skuadrat pjesëmarrëse dhe rrezikut të përhapjes së…

ALBA BERLIN - ANADOLU EFES

E 11-ta rresht për liderin e Euroligës

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:26

Skuadra turke Anadolu Efes, nuk ka të ndalur. Kësaj radhe si mysafir ka mposhtur Alba Berlin me rezultat 86-99, duke…

CSKA MOSKA - BARCELONA

U vendos në 10sek e fundit, Barcelona fitoi dramën në Moskë

Foto: euroleague.net

28 February, 2020 @12:22

Barcelona ka shënuar fitore të radhës në kuadër të Euroligës, kësaj here në derbi ndaj CSKA-së në Moskë, me pikët…

Të gjitha lajmet nga Euroleague