Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SPANJA

Barcelona shpallet kampione në Spanjë

Barcelona shpallet kampione në Spanjë


16 June, 2021 @12:43

Skudra e Barcelonës, duke e mposhtur Real Madridin edhe në ndeshjen e dytë finale, është shpallur kampione në Spanjë.

Barcelona triumfoi me rezultat 92-73 ndaj Real Madridit.

Barcelona së fundi ishte shpallur kampione në stinorin 2013/14, pas 7 viteve arriti trofeun e Superligës së Spanjës.

Katalonasit sivjet ishin edhe në finale të Euroleagues, por pësuan nga Anadolu Efes me rezultat 86-81.


FENERBAHÇE

Fenerbahce transferon Devin Bookerin

Euroleague

Fenerbahce transferon Devin Bookerin

16/06/21 @ 12:37

GAME 5: NETS - BUCKS

Durant me performancë historike, Nets i afrohen finaleve

NBA

Durant me performancë historike, Nets i afrohen finaleve

16/06/21 @ 10:21

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

GAME 4: CLIPPERS - JAZZ

Leonard e George me nga 31 pikë, edhe Clippers barazon

NBA

Leonard e George me nga 31 pikë, edhe Clippers barazon

15/06/21 @ 13:49

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

KAMPIONATI SHKOLLOR

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

FBK Liga e Femrave/International

Te vajzat, kampione SHFMU Jeronim de Rada

02/06/21 @ 12:46

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

COACH OF THE YEAR

Muja Thaçi, trajneri i vitit në Gjeorgji

International

Muja Thaçi, trajneri i vitit në Gjeorgji

29/05/21 @ 23:41

SLLOVAKIA

Ish-trajneri i Sigal Prishtinës, shpallet kampion në Sllovaki

International

Ish-trajneri i Sigal Prishtinës, shpallet kampion në Sllovaki

27/05/21 @ 21:56

SHQIP NË BOTË

Edon Maxhuni shkëlqen në finale, Pärnu shpallet nënkampion

International/Sportistë shqiptarë në botë

Edon Maxhuni shkëlqen në finale, Pärnu shpallet nënkampion

18/05/21 @ 08:06

FINLANDË

Besim Maxhuni në krye të Raiders Basket

International/Sportistë shqiptarë në botë

Besim Maxhuni në krye të Raiders Basket

20/04/21 @ 20:08

SHQIP NË BOTË

Maxhuni me pikë dyshifrore, Parnu pranë gjysmëfinales

International/Sportistë shqiptarë në botë

Maxhuni me pikë dyshifrore, Parnu pranë gjysmëfinales

20/04/21 @ 08:30

JORDANCHO DAVITKOV

Ish-trajneri i Pejës, zyrtarizohet në ligën rumune

FBK Superliga/International/Transfere

Ish-trajneri i Pejës, zyrtarizohet në ligën rumune

30/03/21 @ 14:03

PAS KONFIRMIMIT PËR LARGIM

Ivan Koljevic tregon arsyet e largimit

FBK Superliga/International/Transfere

Ivan Koljevic tregon arsyet e largimit

23/03/21 @ 11:36


 
Të gjitha lajmet nga International