Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PP: BASHKIMI - PRISHTINA

Bashkimi mbyll pjesën e parë në epërsi ndaj Prishtinës

Bashkimi mbyll pjesën e parë në epërsi ndaj Prishtinës


1 December, 2022 @19:59

Posa ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së xhiros XII të Superligës, ndërmjet Bashkimit dhe Prishtinës. Pas çerekut të parë të përfunduar me rezultat 17-10 në të mirë të Bashkimit, në çerek të dytë rezultati ka qenë 17-19 dhe ekipet kanë shkuar në pushim me rezultat të përgjithshëm 34-29.

Më efikasi te Bashkimi pas 20-minutash lojë është Daniel Lekndreaj me 8 pikë të shënuara, ndërsa te Prishtina më i dalluari është Dustin Thomas me 7.

Raporti i plotë i ndeshjes, pas përfundimit të saj.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga