Të gjitha lajmet

BASHKIMI - BLOKOTEHNA

Bashkimi mbyll sezonin me humbje në Prizren

Bashkimi mbyll sezonin me humbje në Prizren

12 March, 2019 @20:58

Bashkimi
KK Blokotehna
Bashkimi 77 : 92 KK Blokotehna
Lamar Wafford 22 pikë Danilo Mijatovic 27 pikë

Palestra: "Sezair Surroi", Prizren

Nënkampioni i Ligës Ballkanike, Bashkimi, ndeshjen e fundit të sezonit e mbylli me humbje kundër Blokotehnas.

Skuadra prizrenase u mposht me rezultat 77-92, në ndeshjen e luajtur në Prizren te palestra “Sezair Surroi”.

Danilo Mijatovic ishte më i miri te Blokotehna me 27 pikë e 8 kërcime, derisa u ndihmua edhe nga Brandon Penn me 20 pikë.

Te Bashkimi u veçua Lamar Wafford me 22 pikë, së bashku me Mike Martin 18 pikë, e Drilon Hajdrizi me 15 pikë, por nuk mjaftuan për fitore.

TABELA AKTUALE

Bashkimi e mbylli sezonën me 2 fitore e 10 humbje, derisa Blokotehna ka bilanc prej 9 fitoreve e 2 humbjeve.

BASHKIMI - BLOKOTEHNA

Ç3: +10 epërsia!

12 March, 2019 @20:39

Rezultati aktual i ndeshjes Bashkimi - Blokotehna është 63-73 në të mirë të skuadrës mysafire, pas 30 minutave lojë. Lamar…

PJESA E PARË: BASHKIMI - BLOKOTEHNA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Blokotehna

12 March, 2019 @20:04

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Blokotehna. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 36-52 në favor të…

BASHKIMI - BLOKOTEHNA

Ç1: 4 pikë dallimi pas 10 minutave

12 March, 2019 @19:45

Pas 10 minutave lojë, rezultati shënon 17-21 në favor të Blokotehnas. Lamar Wafford aktualisht është më i miri te Bashkimi…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Blokotehna

12 March, 2019 @18:53

Janë publikuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të Blokotehnas. BASHKIMI: Drilon Hajrizi, Steven Haney, Mike Martin, Jordan Capps, Lamar…

TEAM OF THE WEEK 20

TOP 5-shja e javës në Superligë (XX)

12 March, 2019 @9:51

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XX të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

BASHKIMI - BLOKOTEHNA

Ç3: +10 epërsia!

12 March, 2019 @20:39

Rezultati aktual i ndeshjes Bashkimi - Blokotehna është 63-73 në të mirë të skuadrës mysafire, pas 30 minutave lojë. Lamar…

PJESA E PARË: BASHKIMI - BLOKOTEHNA

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Blokotehna

12 March, 2019 @20:04

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Bashkimi - Blokotehna. Pas 20 minutave lojë, rezultati shënon 36-52 në favor të…

BASHKIMI - BLOKOTEHNA

Ç1: 4 pikë dallimi pas 10 minutave

12 March, 2019 @19:45

Pas 10 minutave lojë, rezultati shënon 17-21 në favor të Blokotehnas. Lamar Wafford aktualisht është më i miri te Bashkimi…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Bashkimi - Blokotehna

12 March, 2019 @18:53

Janë publikuar pesëshet e para të Bashkimit dhe të Blokotehnas. BASHKIMI: Drilon Hajrizi, Steven Haney, Mike Martin, Jordan Capps, Lamar…

BASHKIMI - BARSY

Hajrizi-Capps sjellin fitoren e Bashkimit

6 March, 2019 @21:22

Pas performancës brilante të dyshes Drilon Hajrizi dhe Jordan Capps, Bashkimi ka arritur të shënojë fitoren e dytë të sezonit…

Të gjitha lajmet nga Balkan League