Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ZYRTARE

Bashkimi përforcohet me qendrën amerikano-irlandeze

Bashkimi përforcohet me qendrën amerikano-irlandeze


3 August, 2022 @20:36

Një përforcim në pozitën e qendrës te skuadra e Bashkimit.

Pak minuta më parë, prizrenasit kanë zyrtarizuar ardhjen e amerikano-irlandezit Bryan Fitzpatrick.

Fitzpatrick gjatë karrierës së tij ka luajtur në Greqi, Danimarkë, Japoni, Çeki, Islandë, Argjentinë e Ukrainë, ndërkohë që ka qenë edhe përfaqësues i kombëtares së Irlandës në basketboll.

Tash, kur i ka mbushur 32 vjet, ai do ta vazhdojë karrierën në elitën e basketbollit kosovar me prizrenasit e Bashkimit, që sezonin e ardhshëm do të drejtohen nga Darko Radulovic.

Dje, Bashkimi njoftoi edhe për ardhjen e fundorit Davonte Lacy, 29 vjeçar amerikan, ndërkohë që ditë më parë në skuadër janë kthyer edhe Arion Balluku e Altin Morina.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga