Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

Ç3: BASHKIMI-DRITA

Bashkimi pranë fitores

Bashkimi pranë fitores


5 March, 2022 @21:13

Basketbollistët e Bashkimit kanë ndezur motorët pas pushimit në pjesë të parë dhe çerekun e tretë të ndeshjes ndaj Dritës e kanë marrë me rezultat 29-18.

Rezultati i ndeshjes, 10-minuta para fundit të lojës është 81-47 dhe tashmë vetëm pritet të përcaktohet rezultati final i duelit, derisa fituesi është kuptuar.

John Florveus me 18 pikë është me më së shumti pikë të shënuara te Bashkimi deri tash, kurse te Drita Isaiah Johnson me 17 është më efikasi.

Raporti i plotë, pas ndeshjes.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga