Të gjitha lajmet

PAS 2 XHIROVE

Bashkimi U18 i vetëm në krye

Bashkimi U18 i vetëm në krye

9 October, 2017 @19:04

Pas dy xhirosh të zhvilluara në Superligën U18, Bashkimi U18 ka marrë kryesimin i vetëm me 2 fitore nga 2 ndeshje, pasi që së fundi ka mposhtur Kalajën në derbin lokal, 85-106.

Në ndeshjet tjera të xhiros, duelet ishin shumë më interesante, ku u shënuan këto rezultate:

AS Kastrioti - GE Ylli 75-78,
Prishtina e Re - Trepça 66-61,
Kerasan Prishtina - Peja 80-75.

Xhiron që vjen, Bashkimi pret Prishtinën e Re, Trepça - Kerasan Prishtina, GE Ylli - Kalaja dhe Vushtrria Basket - AS Kastrioti, derisa Peja pushon.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga