Të gjitha lajmet

BASHKIMI

Bashkimi zyrtarizon alo qendrën Spenser Mitchell

FOTO / KB Bashkimi

Bashkimi zyrtarizon alo qendrën Spenser Mitchell

17 January, 2020 @18:38

Para pak çastesh, skuadra prizrenase Bashkimi e zyrtarizoi alo qendrën amerikane, Spenser Mitchell.

Mitchell është 28 vjeç dhe luan në pozitën e alo qendrës. Ai është i gjatë 203 cm dhe vjen nga skuadra lituaneze, Palangos.

Spenser në Lituani luajti me mesatare prej 6.4 pikëve dhe 5 kërcimeve për ndeshje.

Mitchell pritet të debutojë në ndeshjen e radhës kundër Yllit javën e ardhshme.

TABELA AKTUALE

Bashkimi aktualisht gjendet në pozitën e katërt në Superligë, me 12 fitore e 6 humbje.

PRISHTINA - YLLI

Prishtina këndellet, duke ia shkaktuar humbjen e dytë radhazi Yllit

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

7 March, 2020 @21:25

Kampionia e Kosovës, Prishtina, është këndellur pas humbjes nga Bashkimi dhe pas largimit të trajnerit të deritashëm të saj Teo…

FERONIKELI - BASHKIMI

Fitore e lehtë për Bashkimin

7 March, 2020 @20:52

Pas fitores ndaj Prishtinës, skuadra e Bashkimit e mposhti edhe Feronikelin. Djelmoshat e trajnerit Illmen Bajra nga fillimi e deri…

PRIZRENI

Arrin përforcimi i Prizrenit

6 March, 2020 @21:02

Përforcimi i paralajmëruar i Prizrenit, Marcus Myers, para pak çastesh ka arritur në Kosovës. …

PRISHTINË

Prishtina rikthen Constantinidesin

5 March, 2020 @23:41

Trajneri i parë qipriot në Superligë të Kosovës, Antonis Constantinides, po i rikthehet Superligës. Constantinides para pak çastesh është…

NGA INFORMATORI NR 26

Mbi 3 mijë euro gjoba nga FBK për xhiron XXVI

Foto: KBGEYlli/fb/R.Hamitaga

5 March, 2020 @11:34

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) pas xhiros së XXVI të Superligës ka botuar Informatorin e radhës, ku kanë njoftuar…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga