Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIRIA IA NIS ME HUMBJE NGA KAMPIONI

“Përparim Thaçi” i stërmbushur, Gripshi vendos për fitoren e kampionit

Foto: FCBallkani/fb

“Përparim Thaçi” i stërmbushur, Gripshi vendos për fitoren e kampionit


13 August, 2023 @19:12

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës, Ballkani, me vështirësi e mposhti Lirinë me rezultat 0-1 .

Skuadra prizrenase, Liria, ka dominuar në pjesën e parë, ku kishte disa raste me Andri Stefën dhe Prins Tjiuezën.

Kampioni aktual u këndellë në pjesën e dytë dhe në minutën e 65’, pas një asistimi të Arbër Potokut, ka shënuar Nazmi Gripshi me një goditje të fuqishme. Kjo erdhi pasi që në pjesë të dytë trajneri Ilir Daja futi në lojë yjet e skuadrës si Meriton Korenica e Qëndrim Zyba.

Në vazhdim nuk u tundën më rrjetët e dy skuadrave dhe kështu ka përfunduar ndeshja me rezultat 0-1 në favor të Ballkanit.

Për Lirinë në stol debutoi trajneri turk, Nedim Yigit.

Vlen të ceket se stadiumi “Përparim Thaçi” ishte i stërmbushut sot, që tifozët kishin ardhur ta përkrahin skuadrën e tyre pas 4 stinorëve mungese në elitën e Kosovës.

TABELA AKTUALE

Ballkani në xhiron e dytë do të përballet me Feronikelin’74 në Suharekë, kurse Liria përsëri do të jetë vendase, ku në Prizren e pret Dritën.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga