Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NËNKAMPIONI MPOSHT LLAPJANËT

Drita rutinore në pjesë të dytë, mposht Llapin

Drita rutinore në pjesë të dytë, mposht Llapin


13 August, 2023 @19:15

Skuadra gjilanase Drita, e mposhti Llapin me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë të stinorit 2023/24.

Pjesa e parë përfundoi pa gola 0-0, kurse golat erdhën në pjesë të dytë.

Në minutën e 60’, Besnik Krasniqi ka harkuar në zonë, derisa në debutimin e tij me skuadrën e Dritës, Blerim Krasniqi shënoi golin e parë të tij.

Në minutën e 76’, zëvendësuesi Albin Prapashtica shënoi 8 minuta pas inkuadrimit në fushë dhe e vulosi rezultatin e ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Drita në xhiron e dytë do të përballet me Lirinë në Prizren, kurse Llapi e pret Dukagjinin.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga