Të gjitha lajmet

BASHKIMI

Bashkimi zyrtarizon Illmen Bajrën

Bashkimi zyrtarizon Illmen Bajrën

11 September, 2019 @11:47

Ajo që u paralajmërua javë më parë, tashmë është zyrtare.

Illmen Bajra është zyrtarisht trajner i Bashkimit, me lajmin që u bë zyrtar para pak çastesh nga vetë klubi portokallezi.

Bajra, pas përvojës së fituar në Prishtinë në stinorin e kaluar, ku fitoi të gjitha trofetë vendore dhe shkruajti histori me këtë klub në FIBA Europe Cup, do të jetë trajner i ri i Bashkimit për edicionin 2019/20 të Superligës.

Illmeni është trajner i ri që ka bërë mjaft përvojë duke qenë ndihmë i disa trajnerëve në Bashkim, ndërsa përvoja e fundit ishte me trajnerin Damir Mulaomerovic.

Ai është edhe selektor i Kosovës U18 te femrat.

NJOFTIMI I PEJËS

Peja me mobilizim të shpejtë

Pamje nga arkivi i KB Peja

10 September, 2019 @11:40

Pas zyrtarizimit të lajmit të mirë dhe aprovimit të kërkesës për kthyerje në Superligë, KB Peja ka bërë të ditur…

E FUNDIT

KB Bashkimit i lirohet pengesa nga FIBA

10 September, 2019 @11:06

Përmes një njoftimi sot, KB Bashkimi ka bërë të ditur se i është larguar pengesa nga FIBA për regjistrim të…

E FUNDIT

KB Peja i kthehet Superligës

Foto nga arkivi

9 September, 2019 @17:40

Një lajm i madh për basketbollin pejan dhe për të gjithë adhuruesit e verdhezinjëve, por edhe për ngritjen e konkurrencës…

EKSKLUZIVE

Komuna ndërpren financimin e Bashkimit

9 September, 2019 @15:05

Skuadra e KB Bashkimit që është duke bërë përgatitjet për stinorin e ri, ka marrë një lajm jo të mirë…

PARA FILLIMIT TË STINORIT

Shorti i edicionit të ri

9 September, 2019 @10:49

Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka njoftuar sot, se të premten në lokalet e FBK-së do të bëhet hedhja…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga