Të gjitha lajmet

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha lider edhe te asistimet

Endrit Berisha lider edhe te asistimet

26 June, 2020 @19:54

Në stinorin 2019/20 në Ligën e Parë, asistuesi më i mirë i skuadrës Marigona Hill Prishtina, sikurse te koshashënuesit edhe te asistimet ishte Endrit Berisha.

Berisha luajti me 22 asistime në 7 ndeshje, derisa pas tij i dyti ishte Liron Hyseni me 19 asistime.

Në pozitën e tretë ishte Dëfrim Hashani me 12 asistime.

Marigona Hill Prishtina në total luajti me 182 asistime.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë e asistuesve te skuadra Marigona Hill Prishtina për stinorin 2019/20.TË GJITHË ASISTUESIT TE MH PRISHTINA 2019/20 NË LIGËN E PARË

1.Endrit Berisha 22 asistime 7 ndeshje
2.Liron Hyseni 19 asistime 7 ndeshje
3.Dëfrim Hashani 12 asistime 11 ndeshje
4.Shpat Mustafa 11 asistime 5 ndeshje
5.Ari Karaxhiu 10 asistime 8 ndeshje
6.Rron Dahsyla 10 asistime 10 ndeshje
7.Diart Gashi 9 asistime 8 ndeshje
8.Eliot Peci 8 asistime 6 ndeshje
9.Nderim Ratkoceri 8 asistime 6 ndeshje
10.Rron Beha 7 asistime 3 ndeshje
11.Genc Zeqiri 7 asistime 4 ndeshje
12.Aron Laja 7 asistime 4 ndeshje
13.Almir Berisha 7 asistime 5 ndeshje
14.Kujtim Ujkani 7 asistime 5 ndeshje
15.Arlind Leci 7 asistime 7 ndeshje
16.Donat Musa 6 asistime 3 ndeshje
17.Edin Peci 5 asistime 4 ndeshje
18.Erjon Qarkaxhija 5 asistime 4 ndeshje
19.Adrian Kika 4 asistime 2 ndeshje
20.Ilir Jashanica 4 asistime 6 ndeshje
21.Andi Gashi 2 asistime 2 ndeshje
22.Erar Citaku 1 asistim 1 ndeshje
23.Elion Gashi 1 asistim 2 ndeshje
24.Arb Daku 1 asistim 3 ndeshje
25.Rinor Selmani 1 asistim 4 ndeshje
26.Valtrim Rrustemi 1 asistim 8 ndeshje
27.Ajdan Kololli 0 asistime 1 ndeshje
28.Blert Osmani 0 asistime 1 ndeshje
29.Adni Latifi 0 asistime 1 ndeshje
30.Muhamed Begolli 0 asistime 1 ndeshje
31.Florian Sylejmani 0 asistime 7 ndeshje

MARIGONA HILL PRISHTINA STATS

Endrit Berisha dhe Kujtim Ujkani me pikë treshifrore te MHP

FOTO / Arkiv

26 June, 2020 @19:21

Marigona Hill Prishtina, stinorin 2019/20 e nisi me emrin Kerasan Prishtina, derisa ndryshimi u bë në pjesën e dytë të…

E FUNDIT

FIBA publikon Rregullat Zyrtare të Basketbollit 2020

25 June, 2020 @12:54

Pas ndryshimeve të paraqitura nga Komisioni Teknik dhe miratuar nga Bordi Qendror i FIBA-s në Mars 2020, FIBA ka publikuar…

PRISHTINA E RE STATS

TOP kërcimet te Prishtina e Re 2019/20

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 June, 2020 @11:40

Prishtina e Re në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Ligën e Parë, në mënyrë ekipore ka rrëmbyer 472 kërcime. Me…

PRISHTINA E RE STATS

Engjull Sollova TOP asistuesi te Prishtina e Re

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

23 June, 2020 @11:20

Në stinorin e papërfunduar në Ligën e Parë, asistuesi më i mirë te skuadra Prishtina e Re ishte Engjull Sollova. …

PRISHTINA E RE STATS

Meriton Ismaili me 8 ndeshje koshashënuesi më i mirë te Prishtina e Re

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

19 June, 2020 @19:53

Në stinorin e papërfunduar, Prishtina e Re me 8 fitore e 4 humbje ishte në pozitën e dytë në Ligën…

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Parë