Të gjitha lajmet

STINORI 2020/21

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

BIBL thërret për aplikime për stinorin 2020/21

1 June, 2020 @12:47

Liga ballkanike e basketbollit (BIBL) sot ka bërë njoftimin për përgatitjet e stinorit të ri aty, 2020/21.

“Shpresojmë që në stinorin 2020/21 të kemi nga dy ekipe nga secili shtet - Shqipëria, Bullgaria, Kosova, Mali i Zi, Maqedonia Veriore dhe vendet tjera ballkanike,” është thënë fillimisht në njoftim.

“Me konfirmim të federatave ne do të bëjmë më të mirën për të mbajtur sezonin 2020/21. Disa sponsorë potencialë dhe partnerë kanë kontaktuar veçse menaxhmentin e ligës dhe po shikojmë mënyra për të ndihmuar klubet financiarisht, veçanërisht ato që kanë qenë pjesë e jona gjatë pandemisë. Sikurse që kemi bërë gjatë 12 stinorëve të kaluar, ne do të vazhdojmë t’i ofrojmë regjionit të Ballkanit basketboll interesant me gara në bashkëpunim të plotë me FIBA-n, Federatat dhe klubet,”
ka përfunduar njoftimi.

Stinori 2019/20 në BIBL nuk ka përfunduar, derisa liga ka shtyer për shtator Final Fourin e stinorit, që do të zhvillohet në Pejë.

RIKUJTIMI PËR FINAL FOUR

Para sezonit të ri, BIBL ri-njofton për Final Fourin në Karagaç

Foto: KBPeja/fb

1 June, 2020 @12:29

Në njoftimin e fundit nga liga ballkanike e basketbollit (BIBL), që ekipet e interesuara të bëhen gati për aplikim për…

PLANIFIKOHET STINORI I RADHËS

BIBL ka përgatitur kalendarin e ndeshjeve për 2020/21

2 May, 2020 @13:32

Njoftimi i radhës nga BIBL bën të ditur se duke shfrytëzuar në punë kohën e pandemisë, drejtuesit e ligës kanë…

FINAL FOUR KARAGAÇ 2020

Datat e Final Fourit në koordinim me FIBA

Foto: KBPeja

2 May, 2020 @13:05

Liga Ballkanike (BIBL) përkundër ligave tjera dhe kampionateve kombëtare, nuk ka shpallë përfundimin e stinorit 2019/20. Në një stinor…

DATA E SOTME, VITI 2016

4 vjet më parë, Prishtina festoi mbrojtjen e titullit në BIBL

20 April, 2020 @0:08

Ka qenë pikërisht data e sotme, 20 prill, e vitit 2016, kur Prishtina mposhti skuadrën malazeze Mornar të Tivarit për…

FINAL FOUR NË KARAGAÇ

Final Four i BIBL shtyhet për shtator

10 April, 2020 @14:13

Përmes një njoftimi të botuar para pak çastesh, liga ballkanike ka bërë të ditur se Final Fouri i stinorit 2019/20…

Të gjitha lajmet nga Balkan League