Të gjitha lajmet

FINALS / GAME 1: PRISHTINA - RAHOVECI

Bindshëm startojnë serinë finale

Bindshëm startojnë serinë finale

2 May, 2019 @20:40

Nënkampionja e Kosovës në basketboll, Prishtina, në ndeshjen e parë të serisë finale e mposhti Rahovecin me rezultat 110-82 dhe kaloi 1-0 në epërsi në seri.

Që nga minutat e para e deri në fund të ndeshjes, skuadra e trajnerit Damir Mullaomerovic nuk e lëshoi epërsinë asnjë minutë dhe kështu e regjistroi një fitore të lehtë.

Dardan Berisha me 20 pikë, 5 asistime, 4 kërcime e 3 topa të vjerdhur, ishte më i dalluari te skuadra kryeqytetase, kurse Berisha u ndihmua edhe nga Mikaile Tmusic me 18 pikë, 8 kërcime e 8 asistime dhe Divine Myles me 16 pikë të tjera.

Te Rahoveci shkëlqeu me 30 pikë DeShon Minnis, derisa bashkë me Fred Richardson, i cili luajti me 13 pikë, ishin të vetmit me pikë dyshifrore te Rahoveci, gjë që ndikoi dukshëm në humbjen e vreshtarëve.

Prishtina po vazhdon rrugën e saj pa humbje në këtë sezon, ndërsa Rahoveci do të kërkojë që humbjen e parë sezonale t’ia shkaktojë kryeqytetasve në ndeshjen e dytë të serisë, ndeshje e cila luhet të dielën më 5 maj në palestrën “Mizahir Isma” në ora 17:00.

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç3: +35 epërsia, 10 minuta larg fitores

2 May, 2019 @20:11

Prishtina është shumë afër fitores. Pas 30 minutave lojë, rezultati shënon 89-54 në favor të Prishtinës. Dardan Berisha me 20…

PJESA E PARË: PRISHTINA - RAHOVECI

Thellohet epërsia në ndeshjen Prishtina - Rahoveci

2 May, 2019 @19:41

Skuadra e Prishtinës e mbylli pjesën e parë me 28 pikë epërsi kundër Rahoveci (60-32), në ndeshjen e parë finale…

PRISHTINA - RAHOVECI

Ç1: Epërsi dyshifrore në Prishtinë

2 May, 2019 @19:20

Pas 10 minutave lojë në ndeshjen Prishtina - Rahoveci, rezultati shënon 32-18 në favor të Prishtinës. Mikaile Tmusic aktualisht është…

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prishtina - Rahoveci

2 May, 2019 @18:52

Janë caktuar pesëshet e para të Prishtinës dhe të Rahovecit, në ndeshjen e parë finale të Superligës së Kosovës në…

PRISHTINA - RAHOVECI

Sonte fillon finalja e madhe në Superligë

2 May, 2019 @10:37

Me fillim nga ora 19:00, në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, do të fillojë seria finale e…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga