Të gjitha lajmet

BOSTON CELTICS

Boston pensionon numrin e legjendës

Boston pensionon numrin e legjendës

14 February, 2020 @10:09

Në pushimin e pjesës së parë në ndeshjen në mes të Boston Celtics dhe Los Angeles Clippers, është bërë e ditur se keltët do ta nderojnë ish-lojtarin e tyre në sezonin tjetër.

Bostoni ka vendosur ta pensionojë fanellën e super ylli Kevin Garnett në sezonin tjetër.

Numri 5 i Garnettit do të ngritet në TD Garden, derisa do të jetë fanella e 23 e pensionuar te skuadra e Bostonit.

Për Garnettin gjithashtu pritet të pensionohet fanella edhe te skuadra e Minnesota Timberwolvesit, ngase konsiderohet si legjendë e klubit edhe aty.

ALL STAR 2020

Skuadra e LeBronit fiton ngushtë All Starin 2020

17 February, 2020 @11:41

All Stari 2020 përfundoi me ndeshjen e madhe me skuadrat e formuara nga kapitenët LeBron James e Giannis Antetokounmpo. Sivjet…

ALL STAR 2020

Derrick Jones JR fiton Slam Dunkin

16 February, 2020 @12:51

Dita e dytë e All Starit 2020, u mbyll me qershinë mbi tortë, garën për ngulitje Slam Dunk. Garuesit në…

ALL STAR 2020

Snajperisti i All Starit 2020, Buddy Hield

16 February, 2020 @12:22

Fituesi i garës për tre pikë u bë lojtari i Sacramento Kingsit, Buddy Hield. Hield arriti të kualifikohet në raundin…

ALL STAR 2020

Bam Adebayo fiton garën për shkathtësi

16 February, 2020 @12:03

Lojtari i Miami Heatit, Bam Adebayo, ka fituar garën për shkathtësi në All Starin 2020. Adebayo në raundin e parë…

ALL STAR 2020

All Stari 2020 fillon, Amerika mposhtë Botën

15 February, 2020 @10:43

All Stari 2020 në NBA, ka filluar me ndeshjen Amerika kundër Botës. Lojtarët që i kanë mbushur dy vjet në…

Të gjitha lajmet nga NBA