Të gjitha lajmet

BUCKS - CELTICS

Bucks fiton me yllin grek Antetokounmpo

FOTO / NBA

Bucks fiton me yllin grek Antetokounmpo

1 August, 2020 @9:36

Me performancën e super yllit, Giannis Antetokounmpo, Milwaukee Bucks e mposhti Boston Celtics me rezultat 119-112.

Antetokonmpo ishte i disponuar për ndeshje. Ai shkëlqeu me 36 pikë, 15 kërcime e 7 asistime, derisa u ndihmua edhe nga Khris Middleton me 18 pikë, 8 asistime e 5 kërcime.

Në humbjen e Bostoni luajti rol edhe përformanca jo e mirë e Jayson Tatumit. Tatum luajti vetëm me 5 pikë me saktësi 11.1 % në parket. Koshashënuesit më të mirë në këtë ndeshje për keltët ishin Marcus Smart me 23 pikë dhe Jaylen Brown me 22 pikë të tjera.

Bucks gjendet në krye të Konferencës Lindore me 54 fitore e 12 humbje, që është edhe bilanci më i mirë në NBA aktualisht, derisa Bostoni gjendet në pozitën e tretë me 43 fitore e 22 humbje në Lindje.

BLAZERS - GRIZZLIES

Fitore e madhe e Portlandit ndaj rivalit direkt

FOTO / NBA

1 August, 2020 @9:18

Në ndeshjen ku nuk mjaftuan 4 çerekë të lojës për ta gjetur fituesin, Portlandi e mposhti Memphisin në vazhdime me…

LAKERS - CLIPPERS

Derbi i Los Angelesit i takon Lakersave

FOTO / NBA

31 July, 2020 @9:37

Derbi i Los Angelesit në mes të Lakersave dhe Clippersave, i takoi skuadrës së Lakersave, që mposhtën kundërshtarin me rezultat…

PELICANS - JAZZ

Utah Jazz rihap stinorin me fitore

FOTO / Nba

31 July, 2020 @9:33

Pas 4 muajve pushimi, në ndeshjen e parë në NBA, Utah Jazz e mposhti New Orleans Pelicansin me rezultat të…

NBA

Sonte rifillon NBA

30 July, 2020 @12:34

Pas 4 muajve pushimi për shkak të pandemisë, NBA fillon sonte. Më 12 mars 2020, lojtari i Utah Jazzit, Rudy…

HOUSTON

Russell Westbrook del pozitiv në COVID-19

13 July, 2020 @19:15

Super ylli i Houston Rocketsit, Russell Westbrook, është testuar pozitiv në coronavirus. Lajmin e bëri të ditur para pak çastesh…

Të gjitha lajmet nga NBA