Të gjitha lajmet

GAME 4: HEAT - BUCKS

Bucks fiton ndeshjen, humb Antetokounmpon

Bucks fiton ndeshjen, humb Antetokounmpon

7 September, 2020 @9:53

Milwaukee Bucks nuk u dorëzua.

Në ndeshjen e katërt të serisë, Bucks arriti ta mposht Miami Heatin pas vazhdimeve me rezultat 115-118, për ta regjistruar fitoren e parë ndaj Heatit në këtë seri.

Super ylli i Milwaukeet, Giannis Antetokonmpo, ishte i motivuar në këtë ndeshje. Ai në 11 minutat e para të ndeshjes shënoi 19 pikë e 4 kërcime, por pas një sulmi e lëndoi nyjen e këmbës së djathtë dhe u detyrua ta lë fushën me 11 minuta lojë.

Bucks luftoi edhe pa Antetokonmpon dhe arriti ta dërgojë ndeshjen në vazhdime e më pas të triumfojë.

Khris Middleton nuk ka pushuar asnjë minutë duke luajtur 48 minuta. Ai e theu rekordin personal në Play Off, duke shënuar 36 pikë, derisa luajti edhe me 8 kërcime e 8 asistime.

Te Miami më i miri ishte Bam Adebayo me double-double prej 26 pikëve e 12 kërcimeve.

Miami ka pësuar për herë të parë pas 7 ndeshjeve në Play Off. Rezultati aktual në këtë seri është 3-1 në të mirë të Heatit. Ndeshja e pestë e serisë do të luhet më 9 shtator.

GAME 4: NUGGETS - CLIPPERS

Kawhi për pak triple-double, 1 fitore i ndanë nga finalja

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:55

Los Angeles Clippers është një fitore larg finales së Konferencës Perëndimore. Skuadra e dytë e Los Angelesit, me dominim total…

GAME 6: CELTICS - RAPTORS

Pas dy vazhdimeve kampioni barazon serinë, vendoset në duelin e shtatë

FOTO / NBA

10 September, 2020 @8:45

Kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, e mposhti Boston Celticsin pas 2 vazhdimeve me rezultat 122-125 dhe e barazoi serinë…

GAME 3: ROCKETS - LAKERS

Natë historike për Jamesin, Lakers kalon në epërsi

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:45

Pas humbjes në ndeshjen e parë të serisë kundër Houstonit, Lakers e regjistroi fitoren e dytë rresht, duke e mposhtur…

GAME 5: BUCKS - HEAT

Finalisti i parë në Lindje: Miami Heat

FOTO / NBA

9 September, 2020 @9:37

Miami Heat duke e mposhtur Milwaukee Bucksin në ndeshjen e pestë të serisë gjysmëfinale me rezultat 94-103, u kualifikua në…

GAME 3: NUGGETS - CLIPPERS

Clippers fiton me yje, kalon në epërsi

8 September, 2020 @11:09

Los Angeles Clippers e mposhti Denver Nuggetsin me rezultat 107-113 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri. Në ndeshjen e…

Të gjitha lajmet nga NBA