Të gjitha lajmet

BUCKS - KNICKS

Bucks ngrit serinë në 12

Bucks ngrit serinë në 12

3 December, 2019 @9:23

Forma e Milwaukee Bucksit vazhdoi edhe në ndeshjen kundër New York Knicks.

Bucksi serinë e fitoreve e ngriti në 12 ndeshje rresht, duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 132-88.

Giannis Antetokounmpo ishte më i miri me 29 pikë, 15 kërcime e 3 asistime, derisa u ndihmua edhe nga D.J Wilson me 19 pikë të tjera.

Në anën tjetër te Knicksi u veçua Julius Randle me 19 pikë.

Milwaukee aktualisht e ka serinë më të gjatë të fitoreve dhe bilancin më të mirë në NBA. Bucks me 18 fitore e 3 humbje gjendet në krye të Konferencës Lindore, kurse Knicks në fund të tabelës me 4 fitore e 17 humbje.

HALL OF FAME 2020

Bryant, Duncan dhe Garnett në “Hall of Fame”

5 April, 2020 @0:13

Hall of fame, është një çmim që është krijuar për nder të krijuesit të basketbollit, James Naismith. Këtë çmim e…

MITCHELL / GOBERT

Shërohen dy lojtarët e Utah Jazzit

27 March, 2020 @22:11

Dy yjet e skuadrës Utah Jazz, Donovan Mitchell dhe Rudy Gobert, që ishin të sëmuar nga coronavirusi, janë shëruar plotësisht. …

CORONAVIRUS

2 lojtarë të Lakersave pozitiv në coronavirus

20 March, 2020 @12:34

Numri i të infektuarve nga coronavirus në NBA, është ngritur në 14. Sipas mediave amerikane, 2 lojtarë nga skuadra e…

KEVIN DURANT

Kevin Durant pozitiv në coronavirus

18 March, 2020 @0:26

Super ylli i Brooklyn Netsit, Kevin Durant, është testuar pozitiv në coronavirus. Gjendja e Durantit është e mirë, derisa ka…

CORONAVIRUS

NBA ndërpren sezonin, pasi basketbollisti del pozitiv në test të Coronavirusit

12 March, 2020 @12:04

Zyrtarisht edhe liga më e fuqishme e basketbollit në botë, NBA, ka ndërprerë aktivitet e sezonit 2019/20. Deri në…

Të gjitha lajmet nga NBA