Të gjitha lajmet

REFEREE

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Bunjaku kandidat për referim potencial në gara të FIBA-së

17 May, 2019 @21:11

Referi prizrenas, Visar Bunjaku, është nominuar nga FBK-ja për kampin FIBA Potential National Referees.

Ky kamp mundëson zhvillimin e referëve, të cilët do të kenë mundësi të licensohen për ta përfaqësuar vendin e tyre në të ardhmen.

Kampi ka filluar më 14 maj dhe do të zgjatë deri më 18 maj.

Visar Bunjaku në një bisedë me TopSportin ka thënë se i ka ndihmuar shumë ky kamp për zhvillimin e tij.

Për mua ky kamp po kalon shumë mirë, po mësoj gjëra të reja për referim në zhvillimin e lojës, të cilat aplikohen në organizimet e FIBA-së.

Kemi pasur ndeshje çdo ditë si dhe trajnime. Jemi plot 10 referë nga Kosova, Maqedonia, Ukraina, Bullgaria, Franca, Spanja e Kroacia”.

Visar Bunjaku më herët ishte basketbollist, derisa ka filluar të referojë që nga stinori 2016/17.

SUPERKUPA E SHQIPËRISË

Brown vendos në vazhdime për Superkupën e Shqipërisë

18 August, 2019 @22:07

Sulmuesi xhamajkan i Partizanit ka debutuar si në ëndërr për ekipin e tij të ri sonte. Ai ka shënuar hat-trick…

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Ylldren Ibrahimaj me asistim në fitore

18 August, 2019 @21:57

Mesfushori që pritet të jetë armë e fortë e Kosovës në të ardhmen, Ylldren Ibrahimaj, ka asistuar në golin e…

MESFUSHORI I KOSOVËS

Herolind Shala shënon i pari, por ekipi i tij mposhtet

18 August, 2019 @20:38

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Herolind Shala, ka shënuar golin e parë të ndeshjes dhe të avantazhit për ekipin e…

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen…

DRITA 0-1 FERIZAJI

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:45

Trajneri i Ferizajit Bekim Isufi ka debutuar në bankën e ferizajasve me fitore befasuese ndaj Dritës së përforcuar jashtëzakonshëm këtë…

Të gjitha lajmet nga