Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VUSHTRRIA E VLLAZNIA - NË KRIZË!

Barazojnë për të marrë pikët e para

Barazojnë për të marrë pikët e para


18 September, 2023 @0:19

Dy skuadrat e Ligës së Parë - Grupi B, Vushtrria dhe Vllaznia që deri tash nuk kishin asnjë pikë të fituar në kuadër të stinorit 2023/24 kanë barazuar sot në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë pa gola për të marrë pikët e para kampionale për këtë stinor.

Vushtrria 0-0 Vllaznia. Të dyja skuadrat janë në gjendje jo të mirë tabelare, ndërsa kanë edhe goladallim të njëjtë dhe ndajnë pozitat nëntë dhe dhjetë, përkatësisht, në tabelë.

TABELA AKTUALE

Xhiron që vjen, Vushtrria do të jetë mysafire e Prishtinës së Re, ndërsa Vllaznia pret Kikën.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë