Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINAL8: PRIZRENI - PRISHTINA

Cannefax shënon në fund, Ponte Prizreni shkon i motivuar në pushim

Cannefax shënon në fund, Ponte Prizreni shkon i motivuar në pushim


5 February, 2021 @19:59

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes mes Ponte Prizrenit dhe Sigal Prishtinës që po zhvillohet në kuadër të gjysmëfinales së Kupës së Kosovës.

Në pushim skuadra që shkoi me avantazh ishte Ponte Prizreni, ndërsa me pikët në sekondat e fundit të Xavier Cannefax semafori tregoi rezultatin 40-32.

Urim Zenelaj që në pjesë të parë arriti double-double prej 13 pikëve dhe 11 kërcimeve, derisa te Prishtina më së shumti pikë deri më tani shënoi Nigel Johnson, gjithsej 9 sosh.


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga