Të gjitha lajmet

PRIZRENI - YLLI

Çereku i dytë vendimtar në fitore

Çereku i dytë vendimtar në fitore

9 February, 2019 @19:02

Prizreni
Ylli
Prizreni 76 : 84 Ylli
Malcom CANADA 22 pikë Garrius HOLLOMAN 25 pikë

Palestra: "Sezair Surroi", Prizren

Në ndeshjen hapëse të xhiros XVIII të Superligës së Kosovës në basketboll, Ylli arriti një fitore shumë të rëndësishme kundër Prizrenit.

Skuadra e trajnerit Arben Krasniqi, e mposhti kundërshtarin me rezultat 76-84 në palestrën “Sezai Surroi”.

Përpjekjet e Prizrenit për ta fituar ndeshjen në çerekun e fundit nuk mjaftuan dhe kështu skuadra nga Suhareka arriti fitoren e 12 të stinorit.

Garrius Holloman ishte koshashënuesi më i mirë te Ylli me 25 pikë, derisa u ndihmua edhe nga Alban Veseli me 17 dhe Romelo Banks me 12 pikë të tjera.

Te Prizreni u dalluan Malcom Canada me 22 pikë dhe Urim Zenelaj me double-double prej 18 pikëve e 10 kërcimeve.

TABELA AKTUALE

Ylli me 12 fitore e 6 humbje gjendet në pozitën e dytë, derisa Prizreni aktualisht ka 8 fitore e 10 humbje.

PRISHTINA - BASHKIMI

Pesëshet e para: Prishtina - Bashkimi

9 February, 2019 @18:56

Janë caktuar pesëshet e para në ndeshjen Prishtina - Bashkimi. PRISHTINA: Mikaile Tmusic, Meriton Ismaili, Ahmed Bashir, Denis Krestinin, Divine…

PRIZRENI - YLLI

Ç3: +10 për Yllin

9 February, 2019 @18:19

Përfundoi edhe çereku i tretë në ndeshjen Prizreni - Ylli. Rezultati është 53-63 në favor të Yllit.

PJESA E PARË: PRIZRENI - YLLI

Mbyllet pjesa e parë në ndeshjen Prizreni - Ylli

9 February, 2019 @17:46

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen Prizreni - Ylli. Pas 20 minutave lojë rezultati shënon 32-43 në favor të…

PRIZRENI - YLLI

Ç1: Prizreni në epërsi

9 February, 2019 @17:13

Pas 10 minutave lojë, në ndeshjen Prizreni - Ylli, rezultati shënon 15-14 në favor të skuadrës së trajnerit Arbnor Rifati. …

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Prizreni - Ylli

9 February, 2019 @16:49

Janë caktuar pesëshet e para të Prizrenit dhe të Yllit. PRIZRENI: Eliott Cole, Brandon Scott, Urim Zenelaj, Malcom Canada, Blend…

TEAM OF THE WEEK 27

TOP 5-shja e javës në Superligë (XXVII)

12 April, 2019 @21:14

Pas ndeshjeve të përfunduara të xhiros XXVII të Superligës së Kosovës në basketboll, TopSporti.com ka përzgjedhur pesëshen e javës bazuar…

EKSKLUZIVE

Rol i ri në parket për Konjushën

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

11 April, 2019 @23:22

Sonte në ndeshjen Ylli-Lipjani, pas një kohe të gjatë në Superligë ka referuar një femër. Ishte Irma Konjusha që…

YLLI - LIPJANI

Ylli siguron gjysmëfinalen

11 April, 2019 @20:33

Edhe pse e pritur, tashmë edhe matematikisht Ylli ka siguruar gjysmëfinalen e PlayOffit të Superligës. Me fitoren e sontme…

PRIZRENI - TREPÇA

Trepça triumfon, humbja e katërt me radhë për Prizrenin

11 April, 2019 @20:21

Seria negative e ekipit debutues në Superligë po vazhdon. Prizreni ka regjistruar sonte edhe humbjen e katërt me radhë të…

ÇEREKU I TRETË; YLLI - LIPJANI

Ylli arrin mbi 100 pikë pas 3 çerekësh

11 April, 2019 @20:15

Basketbollistët e Yllit janë pranë fitores së radhës në Superligë, ndërsa në çerekun e tretë kanë shënuar 39 karshi 21…

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga