Të gjitha lajmet

GAME 3: NUGGETS - CLIPPERS

Clippers fiton me yje, kalon në epërsi

Clippers fiton me yje, kalon në epërsi

8 September, 2020 @11:09

Los Angeles Clippers e mposhti Denver Nuggetsin me rezultat 107-113 dhe kaloi 2-1 në epërsi në seri.

Në ndeshjen e kaluar yjet Paul George dhe Kawhi Leonard nuk mjaftuan për fitore të Clippersit, por në këtë ndeshje luajtën rolet kryesore.

Paul George shkëlqeu me 32 pikë, derisa Leonardi me 23 pikë, 14 kërcime e 6 asistime.

Te Denveri më i dalluari ishte Nikola Jokic me 32 pikë, 12 kërcime e 8 asistime.

Clippers tani është 2-1 në epërsi ndaj Nuggets. Ndeshja e katërt e serisë do të luhet më 10 shtator.

GAME 5: RAPTORS - CELTICS

6 lojtarë me pikë dyshifrore, Boston pranë finales

FOTO / NBA

8 September, 2020 @9:40

Boston Celtics, duke dominuar në çdo minutë të ndeshjes, arriti ta mposhtë kampionin aktual Toroton Raptors në ndeshjen e pestë…

GAME 2: LAKERS - ROCKETS

LeBron James shkëlqen, barazohet seria

7 September, 2020 @10:08

Los Angeles Lakers duke e mposhtur Houston Rocketsin me rezultat 117-109, e barazoi serinë gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore në 1-1. …

GAME 4: HEAT - BUCKS

Bucks fiton ndeshjen, humb Antetokounmpon

7 September, 2020 @9:53

Milwaukee Bucks nuk u dorëzua. Në ndeshjen e katërt të serisë, Bucks arriti ta mposht Miami Heatin pas vazhdimeve me…

GAME 2: CLIPPERS - NUGGETS

George e Leonard s’mjaftojnë, Nuggets barazon

FOTO / NBA

6 September, 2020 @9:12

Denver Nuggets e mposhti Los Angeles Clippersin në ndeshjen e dytë të serisë gjysmëfinale me rezultat 101-110. Skuadra e Nuggets…

GAME 4: CELTICS - RAPTORS

Prej 2-0 në 2-2, kampioni s’dorëzohet

FOTO / NBA

6 September, 2020 @9:05

Kampioni aktual i NBA-së, Toronto Raptors, duke e mposhtur Boston Celtics në ndeshjen e katërt të serisë gjysmëfinalet me rezulltat…

Të gjitha lajmet nga NBA