Të gjitha lajmet

GULFSTREAM G200

Cristiano Ronaldo dhe aeroplani i tij luksoz

Cristiano Ronaldo dhe aeroplani i tij luksoz

6 May, 2020 @18:29

Superylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo, ditë më parë arriti në Torino për tu karantinuar para se të nis stërvitjet me ekipin e tij Juventus.

Cristiano Ronaldo's plane

Arritja e tij në 22:30 të dielën më 3 maj, bëri bujë në mediat italiane, pasi që saktësia e portugezit për të qenë aty para të hënës ishte thuajse maksimale.

Në anën tjetër, mungesa e tifozëve bëri që gazetarët t’i qasen pak më ndryshe aeroplanit privat të Cristianos.

Cristiano Ronaldo's plane

Nga ky lloj i aeroplanëve, janë vetëm 250 në tërë botën, ndërsa kjo i kushtoi Ronaldos 20 milionë funta angleze.

Gulfstream G200 e blerë nga Cristiano në vitin 2015 ka dy motorë dhe mund të arrijë shpejtësinë prej 900 kilometrave në orë.

Cristiano Ronaldo's plane

Me katër pasagjerë, mund të arrijë lartësinë 3.9 kilometra. Me pak modifikime, kapaciteti i ulëseve për mysafirët e tij mund të arrijë në 10 persona me komoditet të lartë.

Cristiano Ronaldo's plane

Përveç garderobës, në aeroplan për Ronaldon ka internet, telefon, faks, furrë elektrike dhe me mikrovalë, frigorifer dhe HD studio. Po, ka edhe shtrat luks, të cilën e përdor shpesh me të shoqen Georgina Rodriguez gjatë fluturimeve në kohë të lirë.

Cristiano Ronaldo's plane

NË GJILAN

Gjilani reagon, insiston vazhdimin dhe daljen në gara evropiane

11 May, 2020 @12:40

Skuadra e Gjilanit ka reaguar para pak çastes nga llogaria e saj në Facebook për të bërë të ditur publikisht…

KRYETARI I KLUBIT

Kreu i Prishtinës siguron 11 mijë teste për COVID-19

Foto: prishtinafc.com

11 May, 2020 @12:24

Kryetari i klubit të Prishtinës, Remzi Ejupi, ka siguruar 11 mijë teste për COVID-19, ka shkruar faqja zyrtare e Prishtinës…

TREPÇA STATS

Besnik Azemi lider te kërcimet e Trepçës 2019/20 në Superligë

TOPSPORTI / A.P

10 May, 2020 @18:48

Në stinorin e papërfunduar 2019/20 në Superligë, Besnik Azemi dhe DJ Hanes ishin të vetmit që e kaluan cakun e…

TUTTUSPORT

Marco merr drejtimin e Torinos, por një rregull i thotë prit!

10 May, 2020 @15:46

Ish trajneri i ekipit të Sampdorias e Milanit, Marco Giampaolo, thuajse ka marrë drejtimin e ekipit të Torinos në stinorin…

RITEN RASTET

I treti lojtar i Brightonit që del pozitiv në COVID-19

Foto: https://www.brightonandhovealbion.com/

10 May, 2020 @15:31

Brighton ka njoftuar sot se i është shtuar numri i lojtarëve që kanë dalë pozitiv në testin për COVID-19. …

Të gjitha lajmet nga