Të gjitha lajmet

WARRIORS - RAPTORS

Curry kthehet me 23 pikë

Curry kthehet me 23 pikë

6 March, 2020 @10:48

Pas 4 muajve, super ylli i Golden State Warriorsave, Stephen Curry, është ritkhyer në parket kundër Toronto Raptorsit.

Warriorsat pësuan me rezultat 113-121, por Curry ishte njëri ndër më të mirët te nënkampionët.

Steph luajti me 23 pikë, 7 asistime e 6 kërcime, kurse te Toronto u dallua Kyle Lowry me 26 pikë, 10 asistime e 5 kërcime.

Toronto me këtë fitore ka siguruar Play Offin, derisa Golden State gjendet në fund të tabelës me 14 fitore e 49 humbje.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga