Të gjitha lajmet

GAME 1: WARRIORS - BLAZERS

Curry kujdeset për fitoren e kampionit

FOTO/ nba

Curry kujdeset për fitoren e kampionit

15 May, 2019 @10:49

Seria e finaleve të Konferencës Perëndimore, nisi me fitoren e Golden State Warriorsave, të cilët e mposhtën Portland Trail Blazers me rezultat 116-94.

Në ndeshjen ku epërsia u ngrit deri në 22 pikë, djelmoshat e trajnerit Steve Kerr, pa u rrezikuar seriozisht e mposhtën kundërshtarin më lehtë se sa që është pritur.

Në mungesë të super yllit Kevin Durant, në skenë ishte Stephen Curry. Ai gjatë ndeshjes luajti me 36 pikë, 7 asistime e 6 kërcime, derisa ishte i saktë 9 herë në 15 tentimet e tij nga vija e treshit.

Te Portlandi u dallua Damian Lillard me 19 pikë, 6 asistime e 4 kërcime.

SKEMA E PLAY OFFIT

Warriorsat kaluan 1-0 në epërsi në seri. Ndeshja e dytë do të luhet përsëri në “Oracle Arena” të Golden State më 17 maj në ora 03:00.

GAME 7: RAPTORS - SIXERS

Leonardi dërgon Toronton në finale

FOTO / nba

13 May, 2019 @10:40

Me shënimin e super yllit Kawhi Leonard në sekondat e fundit, Toronto Raptors e mposhti Philadelphia 76ers me rezultat 92-90…

GAME 7: NUGGETS - BLAZERS

Për herë të parë në finale që nga mileniumi

13 May, 2019 @1:22

Portland Trail Blazers, duke e mposhtur skuadrën Denver Nuggets në ndeshjen e shtatë të serisë me rezultat 96-100, u kualifikua…

LOS ANGELES LAKERS

Frank Vogel për shpresa të mëdha

12 May, 2019 @10:19

Njëra ndër skuadrat më trofeshme në NBA, Los Angeles Lakers, ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës. Frank Vogel, arriti…

GAME 6: ROCKETS - WARRIORS

Fitojnë edhe pa Durantin, kampioni në finale

FOTO / nba

11 May, 2019 @11:05

Kampioni aktual i NBA-së, Golden State Warriors, duke e mposhtur Houston Rocketsin në ndeshjen e gjashtë të serisë me rezultat…

BUCKS

Gasol mbyll sezonin

10 May, 2019 @17:22

Qendra spanjolle Pau Gasol ka hyrë në operacion sot dhe kështu ka mbyllur sezonin 2019/20. Njoftimin për baseketbollistin e…

Të gjitha lajmet nga NBA